ÚvodKalendář akcíVýstavyLukáš Mechalický a Tomáš Predka – Polaris
Polaris
Výstavy

Lukáš Mechalický a Tomáš Predka – Polaris

Liberecká KUNST HALA a COZY STUDIO připravily pro milovníky moderního umění další skvělý zážitek. Jedná se o výstavu Polaris, která je společným projektem dvou samostatně tvořících umělců Lukáše Machalického a Tomáše Predky.
Jejich autorské výstavní řešení na pomezí scénografie a prostorové instalace zasazené do industriálního prostoru Kateřinského údolí provede návštěvníka po tajemné krajině bývalých Sudet. Polaris představuje nová samostatná díla obou umělců, která vznikala pro účely této jedinečné výstavy, jež bude k vidění v unikátním prostoru KUNST HALA, bývalé továrny Interiér v Kateřinkách, a COZY STUDIU v centru města do konce srpna. 

„Kráčíme po sněhu, ale necítíme zimu. Pozorujeme kouř, záblesky červeného světla nebo ohořelé trámy, ale nevidíme oheň. A přestože jsme v interiéru, exteriérové prvky komplikují snahu dešifrovat prožitou situaci.

Drobné zkraty v realitě a pocit, že to, na co se díváme, ve skutečnosti není tím, na co se díváme, jsou podpořeny záchvěvy povědomé historie, která prošla filtrem současných technologií. Ocitáme se v prostoru, se kterým už na první pohled není něco v pořádku. Přijímáme pozvání do environmentu subtilních změn a odchylek od skutečnosti.“  Takto uvádí výstavu kurátor Michal Stolárik. 

Spojení tvorby Lukáše Machalického a Tomáše Predky aktualizuje historické artefakty a také reaguje na prostředí města Liberce. Návštěvníci se tak ocitnou na procházce po krajině bývalých Sudet. Atmosféru k bloudění krajinou jim dotváří umělý sníh, dočasná mlha či stylizované formy nebeských souhvězdí. 
 
Lukáš Machalický představuje řadu digitálních tisků – fiktivních fotografických zátiší zobrazujících vizi historických luceren. Výsledkem jsou 3D skeny svítidel, které aktuálně slouží jako filmové rekvizity. Bližší pohled nabízí nedokonalé detaily zbavené původních textur, díky nimž vzniká funkční dialog mezi historií a budoucností nebo mezi tradicí a novými technologiemi. 
 
Tomáš Predka představuje malířskou sérii tekutých a téměř monochromatických ornamentů inspirovaných autorovým dětstvím spjatým s bývalými Sudety. Abstraktně působící elementy připomínají secesní ornamenty vyňaté z architektonických detailů.

Díla výstavy Polaris vznikala v ateliérech umělců a 14 dní před vernisáží, která se konala 8. června, umělci intenzivně každý den pracovali přímo na instalaci v prostoru. Dle slov obou autorů byli Lukáš Šoltys a Jakub Šulc, kteří za projektem COZY STUDIA a KUNST HALY stojí, při instalaci velmi velkorysí a nechali jim volnou ruku. Mohly tak vzniknout i drobné architektonické úpravy s posuvnými výstavními panely podporující koncepci cesty, dočasného bloudění a cíle.

Provozovatel

KUNST HALA

Kateřinská 135
Kateřinky
460 14 Liberec
Tel.:
+420 722 496 913
Email:
grafik@interier-o.cz
GPS:
50,795393 15,060300
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Jizerské hory
Město:
Liberec
Tipy na výlet:
Liberec a okolí
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Tábor s výlety do okolí Liberce – Lovci zážitků

Tábor pro všechny zvídavé aktivní děti, které rády chodí na výlety.
Liberec, Liberecký kraj

Příměstský taneční tábor Mix Dance na téma Coco

Příměstský tábor pro všechny děti, které baví tanec. Od 5 do 17 let. Tábor probíhá každý den v době od 8 do 16 hodin, ve čtvrtek do 18 hodin.
Liberec, Liberecký kraj

Příměstský tábor angličtina hrou

Letní tábor s výukou anglického jazyka vhodný pro všechny děti s chutí naučit se anglický jazyk. Každý den od 8 do 16 hodin.
Liberec, Liberecký kraj

Příměstský sportovní tábor pro děti

Tábor pro všechny děti, které baví pohybové hry, zdolávání překážek a hry s míčem.
Liberec, Liberecký kraj

Trabantem kolem světa

Celotáborová hra na motivy cestovatelského dokumentu Dana Pribáně.
Liberec, Liberecký kraj

Příměstský tábor – Bludiště

„Kdo nezabloudí v Bludišti, ten se ani ve světě neztratí.“ Zažij na vlastní kůži, jaké je to vyhrát zlatého bludišťáka! Potřebovat k tomu budeš odvahu, fantazii, vědomosti, ale i kus štěstí…".
Liberec, Liberecký kraj

Holčičiny

V průběhu týdne se dívky věnují tanci, vaření, pečení, tvořivým a rukodělným aktivitám. Činnosti jsou doplněny hrami, soutěžemi v týmech.
Liberec, Liberecký kraj

Příměstský tábor – Asterix a Obelix

Dva nerozluční hrdinové, kteří se proslavili svými dobrodružstvími v Gálii. Při jejich výpravách s nimi není lehké udržet krok, ale jedno je jisté: vždy zůstanou oddáni svému keltskému původu a svým přátelům.
Liberec, Liberecký kraj

Ruprechtický reprezentační dům v Liberci

Reprezentativní dům byl postaven na nároží východní strany Náměstí Míru v Liberci-Ruprechticích podle návrhu architekta Franze Radetzkeho patrně v roce 1929. Hravý rondokubistický styl s prvky art deco se projevuje i v bohaté výzdobě interiéru.
Liberec, Liberecký kraj

Kostel Panny Marie U Obrázku v Liberci

Kostel se nachází v části Liberce zvané Ruprechtice. Celý název kostela je kostel Neposkvrněné Panny Marie Královny andělů U obrázku.
Liberec, Liberecký kraj

Ladění těla

V lekcích cvičení používám to nejlepší z Pilates, Spiraldynamik, Feldenkraisovy metody, medical joga a také se do všech lekcí promítají znalosti ze Školy pánevního dna.
Liberec, Liberecký kraj

Boulder Point Liberec

Jsme největší boulderingové centrum v Libereckém kraji. Stěna je vhodná pro rodiny s dětmi, začátečníky i pokročilé. Po tréninku můžete posedět na baru, v našem obchodě si můžete pořídit potřebné vybavení.
Liberec, Liberecký kraj

Jizerské cyklotoulky

Poznejte Jizerky za víkend... aneb kam byste se sami jinak na kole ani nedostali.
Liberec, Liberecký kraj

Ochutnávka potápění v libereckém bazénu a potápěčské věži

Splňte si svůj dětský sen a staňte se na okamžik pravým potápěčem. Zkušený instruktor vás seznámí s potápěčskou výstrojí a následně provede kurzem.
Liberec, Liberecký kraj

Lesní koupaliště v Liberci

Areál lesního koupaliště v Liberci se nachází uprostřed lesa v Lidových sadech. Jedná se o oblíbené koupaliště vystavěné za první republiky v roce 1935. Hlavní zdrojnicí vody pro koupaliště je Jizerský potok, který zaručuje i v těch největších vedrech příjemné osvěžení.
Liberec, Liberecký kraj

Malí Vývojáři – kroužky programování a informatiky pro děti

Rozvíjíme logické myšlení, podporujeme kreativitu a týmovou práci, ale také děti učíme, kdy počítač vypnout a jít se projít, vše zábavnou a hravou formou v super prostředí sportovního areálu.
Liberec, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness penzion U Muzea

Příjemné ubytování v rodinném penzionu v nejhezčí části města Liberec obklopené zelení. Centrum města je vzdáleno pár minut chůzí.
Liberec, Liberecký kraj

Hausboaty Ypsilon Golf Liberec

Domečky na vodě s výhledem na golfové hřiště a panorama Jizerských hor najdete v golfovém resortu Ypsilon nedaleko Liberce. Celková kapacita je 40 lůžek. Součástí vybavení jsou 4 lůžka, toaleta, sprchový kout, terasa, vlastní vytápění a wifi.
Mníšek, Liberecký kraj

Restaurace Rybářská bašta Liberec

Stylová restaurace s venkovní terasou ležící v blízkosti Zoo Liberec a Botanické zahrady.
Liberec, Liberecký kraj

U Šesti Kohoutů

U Šesti Kohoutů je první značková restaurace Pivovaru Rohozec, která má vlastní koncept. Nyní mají zákazníci jedinečnou možnost přímo v centru Liberce, hned vedle libereckého bazénu, ochutnat kompletní sortiment pivovaru Rohozec a dopřát si grilované speciality.
Liberec, Liberecký kraj

Labský zámek v Liberci

Chcete strávit krásný den s rodinou či přáteli? Vydejte se do restaurace Labský zámek a vychutnejte si jedinečný zážitek díky špičkovým šéfkuchařům.
Liberec, Liberecký kraj

Restaurace ZOO 1320 v Liberci

V bývalé hale pro prodej koberců naleznete podnik na pomezí kavárny a restaurace. Mladým výtvarníkům a architektům se zde podařilo vytvořit nápaditý prosklený interiér se zajímavou malbou na jediné pevné zdi.
Liberec, Liberecký kraj

Pivovar Studánka v Liberci

Pivovárek s venkovním posezením leží v malebném prostředí liberecké části Krásná Studánka na cyklistické trase vedoucí do Frýdlantského výběžku. Ochutnáte zde pivo Studánecký Antal 10°, Gallasův ležák 12° nebo Studánecký Flik 11°.
Liberec, Liberecký kraj

Mikyna Coffee&Food Point

Každého návštěvníka liberecké kavárny Mikyna jistě zaujmou skládané geometrické lustry a chalupářské židle. Rodinná kavárna a bistro nabízí každý den originální vegetariánská jídla ze surovin, které většinou pocházejí z tuzemských polí, zahrad a lesů.
Liberec, Liberecký kraj