Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Lucie Jakubíčková
Lucie Jakubíčková
Výstavy

Lucie Jakubíčková

V Galerii Fšem v kavárně Vzpomínka dojde po letních měsících k výměně výstavy. V galerii se představí Lucie Jakubíčková, třebíčská malířka, která vytvořila pro Galerii Fšem zcela novou výstavní expozici. Výstavu zahájí vernisáž 11. listopadu v 17:30 a jako hudební doprovod události se představí Vojt
Rodačka z Třebíče Lucie Jakubíčková se věnuje umění již odmala a v její cestě za hledáním vlastního přístupu k tvorbě ji nejvíce pomohla místní ZUŠ. Svoji vášeň shledala především v akvarelu: „Naprosto jsem se do této techniky zamilovala. Líbí se mi nepředvídatelnost akvarelu a jeho všestrannost. Člověk se při tvorbě učí ovládat vodu a její vlastnosti na papíře,” vysvětluje umělkyně. 

Dává veliký důraz na preciznost při tvorbě, pravdivé zachycení a autentičnost. Inspiraci čerpá v zajímavých a nevšedních barevných paletách, v přírodě nebo v ulicích města. Vystavovala již v Třebíči ve Výstavní síni Předzámčí a v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Výstava bude v galerii, která se nachází v prostorách kavárny, od pátku 11. listopadu, kdy ji zahájí vernisáž v 17:30. Kromě umělkyně Lucie Jakubíčkové, se mohou návštěvníci těšit na hudební doprovod akce – zahraje Vojtěch Midrla s Jiřím Šnerchem. Vstupné na akci je dobrovolné, částkou mohou návštěvníci podpořit umělce a také chod spolku Fšem.
 
 

Provozovatel

Vzpomínka víno & káva

Karlovo nám. 15/9
674 01 Třebíč
Tel.:
+420 732 400 106
Email:
michalkovakri@gma...
GPS:
49,216347 15,879716
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:vstupné dobrovolné

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Třetí hudební miniatura

Cyklus hudebních miniatur v Expozici Franta.
Třebíč, Kraj Vysočina

Vánoční náměstí v Třebíči

Tradiční vánoční trhy, bohaté občerstvení, kulturní program.
Třebíč, Kraj Vysočina

Ježíškova pošta v Třebíči

Svá vánoční přáníčka mohou děti přinést nebo si přímo vytvořit v Ježíškově dílně na Karlově náměstí během vánočních trhů. Obálka s přáním, doplněná o zpáteční adresu a poštovní známku, přijde před Štědrým dnem zpět s dopisem od Ježíška.
Třebíč, Kraj Vysočina

Chanuka

Oslava židovského svátku.
Třebíč, Kraj Vysočina

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů v Třebíči

V Třebíči se projdete naučnou stezkou Po stopách opatů a rabínů, která propojuje místní památky – baziliku sv. Prokopa a židovské město se hřbitovem – zapsané do seznamu UNESCO.
Třebíč, Kraj Vysočina

Cesta Václava Vlastníka

Pokud jste příznivci pěší turistiky, vydejte se prozkoumat okolí Třebíče po okruhu Václava Vlastníka. Turistický okruh je vyznačený v okolí města a jeho délka dosahuje téměř 50 km. Okruh si můžete projít celý nebo si ho rozdělit na kratší etapy.
Třebíč, Kraj Vysočina

Historický stereoskop Kaiserpanorama v Třebíči

V třebíčském Malovaném domě si můžete prohlédnout předchůdce kinematografu – Kaiserpanorama. Jedná se vlastně o stereoskop – optický přístroj „k plastickému a perspektivnímu vidění z fotografií plochých“. Kolem roku 1900 se světelné panorámy nacházely v jedenácti českých a moravských městech.
Třebíč, Kraj Vysočina

Městská věž v Třebíči

Městská věž je jednou z dominant Třebíče, která nabízí neopakovatelný pohled na město.
Třebíč, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Vzpomínka Třebíč

Navštivte naši jedinečnou kavárnu a vinárnu v centru města Třebíče. Užijte si skleničku vína, šálek kávy či nevšední dezerty a chlebíčky v kouzelné atmosféře příjemného podniku.
Třebíč, Kraj Vysočina

Grand Hotel Třebíč

Nově zrekonstruovaný Grand Hotel Třebíč se nachází v historickém centru města. Komfortně vybavené pokoje odpovídají nejvyššímu evropskému standardu a poskytují hostům maximální pohodlí. Součástí hotelu je také Relax centrum, bowling a restaurace Elipso.
Třebíč, Kraj Vysočina

Česká whisky – Trebitsch Old Town Distillery

Jsme první český výrobce, který se specializuje na výrobu whisky. Vše děláme bez ústupků na kvalitě. Každému sudu věnuje náš master distiller náležitou péči. Všechny láhve ručně stáčíme i uzavíráme.
Třebíč, Kraj Vysočina

Apartmány Holiday Třebíč

Celková ubytovací kapacita činí 9 osob. Samozřejmostí je vlastní toaleta, kuchyňka, sprcha, televize a Internetové připojení.
Třebíč, Kraj Vysočina