Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Lubo Kristek – výstava a happening na zámku Křtiny
Nadeždin akord v krajine
Výstavy

Lubo Kristek – výstava a happening na zámku Křtiny

Vernisáž retrospektivní výstavy surrealisty Lubo Kristka zahájí autorův noční výpravný happening Hon. Bude se konat na zámku Křtiny ve středu 30. září ve 20.30 h. Vstup pro širokou veřejnost volný.
Upozornění pro návštěvníky, kteří pojedou od Brna: Ochoz u Brna je uzavřen, nejlepší cesta je přes Bílovice nad Svitavou a Kanice.

Mendelova univerzita v Brně pořádá pod záštitou rektora univerzity prof. RNDr. Ladislava Havla, CSc. na zámku Křtiny retrospektivní výstavu sochaře, malíře a performera Lubo Kristka.

Vernisáž retrospektivní výstavy bude zahájena pro Kristka typicky – happeningem, tentokrát nazvaným Hon. Účinkovat budou například vynikající baletní sólisté Markéta Habalová, Michal Pimek a Jana Přibylová, operní zpěvačka Karolína Žmolíková, v hudebních rolích Marek Kotača (barytonsaxofon), David Křížek (tuba), Karolína Smutná (příčná flétna), Lukáš Svoboda (violoncello), Vojtěch Velíšek (kontrabas), trubači Školního lesního podniku Křtiny a LDF Mendelovy univerzity v Brně a mnohé další alegorické postavy ve výpravných surreálních scénách.

Výstava potrvá do 9. 10. (otevřeno denně 10–17 hod) a představí jak Kristkova raná díla, například dřevoplastiku Duše (1973) či asambláž Na smetišti časů (1994), tak i díla nedávno dokončená, kupříkladu olejomalbu Krajina smyslů s podepřenými mraky (2013).

Provozovatel

Zámek Křtiny

Křtiny 1
679 05 Křtiny
Tel.:
+420 724 946 162
Email:
recepce@slpkrtiny.cz
GPS:
49,297008 16,741784
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Zimní prohlídky jeskyně Výpustek

Pokud jste tedy v létě nestihli Výpustek navštívit, přijďte nyní, v zimě! Otevřeno je denně, od úterý do neděle vždy v 10:00, 12:00 a 14:00 hodin.
Křtiny, Jihomoravský kraj

13. Ďábelský Výpustek

Při akci Ďábelský Výpustek obsadí čerti i andělé v sobotu 3. a v neděli 4. prosince 2022 stejnojmennou jeskyni ve Křtinském údolí v Moravském krasu. Oblíbená akce pro děti a jejích rodiče se koná již třináctým rokem. Letos bude divadelní program na motivy oblíbené pohádky Čert a Káča.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Zimní prohlídky Punkevních jeskyní

Punkevní jeskyně zůstávají přes zimu otevřeny. Nahlédnete do rozlehlých dómů s bohatou krápníkovou výzdobou, na dno propasti Macocha a svezete se na lodičkách – prohlídková trasa je stejná jako v hlavní sezoně.
Blansko, Jihomoravský kraj

Zimní prohlídky zámku Blansko

Zámek v Blansku zůstává přes zimu otevřen – sídlí zde Muzeum Blanenska. Přijít sem můžete za zajímavým expozicemi i zámeckými interiéry od úterý do pátku v časech 9-17 hodin.
Blansko, Jihomoravský kraj

Kostel Jména Panny Marie Křtiny s poutním areálem a kostnicí

Významná památka barokní architektury, poutní místo s chrámem Jména Panny Marie podle projektu Jana Blažeje Santiniho. Jde o největší Santiniho stavbu na půdorysu řeckého kříže. Areál je mistrně zasazen do krajiny. Jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst na Moravě.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Kostnice Křtiny – unikátní kostnice obestřená tajemstvím

Křtinská krypta se nachází pod kostelem Jména Panny Marie. Největší pozoruhodností křtinské kostnice se stal nález 12 lidských lebek, které jsou označeny černou kresbou ve tvaru vavřínového věnce a symbolu v podobě písmene T na čele.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Sousoší Cyrila a Metoděje v Křtinách

Sousoší Cyrila a Metoděje, slovanských věrozvěstů, bylo odhaleno veřejnosti v 21. září 2013 v zámeckém parku ve Křtinách.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Zvonohra Křtiny – jedna z největších funkčních zvonoher ve střední Evropě

S výrobou se začalo koncem 90. let minulého století. Zvonohra má celkem 33 zvonů. Celková hmotnost činí téměř dvě a půl tuny, přesně 2487,6 kg. Zvonohru můžete slyšet pravidelně dvakrát týdně.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Výletní cukrárna a Retro muzeum Křtiny

Cukrárna s retro muzeem se nachází v malebné vesnici Křtiny. Součástí interiéru je i malé muzeum, zaměřené převážně na kočárky zn. Liberta.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Zámek Křtiny – královský zážitek na zámku Křtiny

Zámek Křtiny svým hostům poskytuje konferenční služby (kongresový, společenský sál, salonky), ubytovací, stravovací a další služby dle přání zákazníků.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Penzion Starý pivovar

Penzion Starý pivovar na kraji chráněné krajinné oblasti Moravský kras v obci Křtiny. Nabízí čtyřlůžkové pokoje apartmánového typu s plně vybavenou kuchyňkou, sociálním zařízením.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Hotel Olberg Olomučany

Ubytování v zrekonstruovaném hotelu najdete necelé 4 km od města Blanska, na okraji chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Hotel nabízí luxusní ubytování, kvalitní stravování v hotelové restauraci, konferenční prostory, wellness aktivity a sportovní zážitky.
Olomučany, Jihomoravský kraj