Úvod > Kalendář akcí > Lounská muzejní noc v Galerii Benedikta Rejta
10h – 19h Výstava VODA | vstupné ZDARMA
17h – slavnostní zahájení XI. LOUNSKÉ MUZEJNÍ NOCI
20.30h TANEC PRAHA V LOUNECH | vstupné 100 | 75 Kč dítě, senior, ZTP (jen část programu bude mimo bezbariérové prostory)

Galerie Benedikta Rejta se přidává k programu XI. LOUNSKÉ MUZEJNÍ NOCI mimořádnou událostí. V rámci spolupráce s renomovaným mezinárodním festivalem TANEC PRAHA představuje dvě taneční představení: 

HEREAFTER. Sólové představení Kateřiny Szymanski, performerky, tanečnice, vizuální umělkyně, výzkumnice pohybující se mezi výtvarnou a pohybovou performancí. Skrz optiku „vzdálenost, čas a rytmus“ se, na základě osobních zkušeností, dívá na některá společenská a politická témata současnosti, jejichž výběr ponechává oku, vnímání a interpretaci diváka. Kateřina Szymanski je performerka, tanečnice, vizuální umělkyně, výzkumnice. Na taneční scéně se aktivně pohybuje od roku 2003. Ve své práci zkoumá komplexnost západoafrického tance, hudby a kultury ve spojitosti s ,,evropským tělem“ a kulturou a nejrůznější současné techniky a přístupu k tělu, prostoru a zvuku. V poslední době se stále více zaměřuje na výtvarné umění a její díla se pohybují mezi výtvarnou a pohybovou performancí. Experimentuje s médii, instalacemi a galerijním či veřejným prostorem.

BODY MONOLOGUE Sólový projekt řecké tanečnice Gavriely Antonopoulou v choreografii  Anastasii Valsamaki, zkušené choreografky s velkou mezinárodní zkušeností zkoumá tancem nevyčerpatelné a až nepředstavitelné možnosti lidského těla. Co nám tělo ve svém monologu sděluje? Mlčí, a přitom k nám promlouvá svými gesty, pohybem a nechává nás žasnout nad dovednostmi, vynalézavostí a fantazií, čeho všeho je schopné. Anastasia Valsamaki je choreografka a tanečnice. Vystudovala Greek National School of Dance (KSOT). S Hellenic Dance Company účinkovala v dílech Marthy Graham a Antona Ľahkého a spolupracovala s mnoha významnými choreografy. Jako choreografka debutovala inscenací Sync (2016), která se dostala do výběru Aerowaves 2017 mezi 20 nejslibnějších začínajících evropských choreografů. Spolupracovala s národním divadlem v Řecku, získala ocenění ARTWORKS. Mezi její další díla patří Body Monologue (2018), DisJoint (2020) a W REST L ING (2021). Body Monologue se dostal do výběru Aerowaves Twenty21.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel & Café Caramell Louny

Hotel & Café Caramell Louny

Louny, Ústecký kraj
Hotel Union Louny

Hotel Union Louny

Louny, Ústecký kraj
Restaurace Šalanda

Restaurace Šalanda

Louny, Ústecký kraj