!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Loretánská zvonohra na vlastní oči - mimořádná prohlídka
Loretánská zvonohra na vlastní oči - mimořádná prohlídka
"> "> "> "> "> "> ">
13.6.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Loretánská zvonohra na vlastní oči - mimořádná prohlídka

Kdy 13. červen 2021 9:30 - 17:30
Jedinečná komentovaná prohlídka míst, kam normálně veřejnost nemůže! Oslavte s námi dodatečně 325. výročí zprovoznění zvonohry originálním způsobem.
Pro velký zájem veřejnosti o tuto akci loni v září, kdy jsme zdaleka nemohli uspokojit všechny zájemce, a poté, co byl zimní termín vládními nařízeními zrušen, nabízíme nyní návštěvníkům opět možnost prohlédnout si na vlastní oči barokní mechanismus zvonohry v pohybu. Nenechte si ujít exkluzivní komentované prohlídky věže, první svého druhu v historii Lorety, počet účastníků je omezen!

Návštěvníci se během prohlídky uvidí, jak zvonohra funguje a za jakých okolností byla vytvořena. Prohlídka zahrnuje i samotný vrchol věže – ochoz ve zvonici, kde se nachází mechanismus k ovládání zvonohry jako hudebního nástroje. Carillonér a loretánský regenschori Radek Rejšek na místě předvede návěštěvníkům, jak se na zvony hraje.Vedle hudebního zážitku čeká účastníky i nevšední vyhlídka na panorama Prahy s katedrálou sv. Víta. V rámci prohlídky bude možné spatřit zbízka také originály vzácných archiválií o zvonohře, včetně císařského reskriptu na volný průjezd zvonů z Amsterdamu do Prahy.

PRAKTICKÉ INFORMACE:
Filmování a fotografování bude možné v průběhu celé prohlídky.
Každý účastník této výjimečné akce dostane na památku malý dárek.
Vzhledem k jistým rizikům, spojeným s výstupem na věž, není prohlídka možná pro děti mladší 8 let. Starší nezletilé děti se mohou účastnit pouze v doprovodu zákonného zástupce.
Počítejte s tím, že během prohlídky budete vystupovat po visutém dřevěném schodišti, na které navazuje příkré schodiště s provazovými madly (viz fotografie)
Prohlídky budou trvat cca 50 minut, vzhledem k prostorovým možnostem a bezpečnosti je maximální počet účastníků v jedné skupině 7 osob.
Při výstupu na zvonici by měli mít účastníci z bezpečnostních důvodů obě ruce volné. Pokud budete chtít  fotografovat, doporučuje se mít fotoaparát zavěšený na popruhu, případně mít na oděvu dostatečně velké kapsy pro uložení kamery/mobilu. Tašky či kabelky bude možno před výstupem odložit do uzamykatelných schránek (velká zavazadla se nedoporučují). 
Dámám se doporučuje oblečení spíše vycházkového charakteru (kalhoty), sukně a vysoké podpadky nejsou z bezpečnostních i společenských důvodů vhodné. 
Začátky prohlídek jsou ve dnech 13.6., 19.-20.6. v těchto časech: 9.30, 10.30, 11.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30 a 17.30. Vstupenky jsou platné vždy na určitý čas a hodinu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 6. 2021