Úvod > Kalendář akcí > Lloyd Dunn – Hypnagogické cykly
Lloyd Dunn – Hypnagogické cykly
">
9.6.
28.8.
Přidat foto
Výstavy

Lloyd Dunn – Hypnagogické cykly

Umělec se pro instalaci inspiroval tzv. hypnagogickým stavem vědomí, který prožíváme při přechodu mezi bděním a spánkem.
Instalace Hypnagogické cykly/The hypnagogic cycles se skládá z videoprojekce a čtyř samostatných zvukových stop. Video a zvukové stopy jsou různé délky a probíhají na sobě nezávisle, takže se vztah mezi zvukovým prostředím a obrazem neustále proměňuje. Navíc se video skládá z několika podobrazů, které vidíme v různých kombinacích dvou, tří a více segmentů vedle sebe. Uspořádání přispívá k navození pocitu čehosi tajemného a diváku zamezuje v její/jeho intuitivní tendenci neustále vjemy interpretovat a racionálně porozumět celku.
Umělec se pro instalaci inspiroval tzv. hypnagogickým stavem vědomí, který prožíváme při přechodu mezi bděním a spánkem. Tehdy se v mysli objevují různé disparátní obrazy a slyšíme útržky vět – což souvisí s mozkovou aktivitou vynaloženou pro „porozumění“ energiím, aktivovaných neurologickými procesy během nastavení mysli a těla do spánkového režimu. Pokud je příprava přerušena, nějakou dobu si obrazy a slova pamatujeme. I když vjemy většinou nejsou vázány ke konkrétní vzpomínce ani na konkrétní událost, kterou jsme skutečně zažili, často vzpomínky připomínají. Spíš jde o cosi jako „montážní situace“, složené z náhodných útržků našich dosavadních zkušeností a vjemů.

kurátor Miloš Vojtěchovský

Provozovatel

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě

Komenského 10
586 01 Jihlava
Tel.:
+420 567 301 680
Email:
ogv@ogv.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.ogv.cz
GPS:
49,397324 15,589479
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Snová zmrzlinárna

Snová zmrzlinárna

Jihlava, Kraj Vysočina
Black Wall Caffe & Cocktail Bar

Black Wall Caffe & Cocktail Bar

Jihlava, Kraj Vysočina
Hotel Gustav Mahler v Jihlavě

Hotel Gustav Mahler v Jihlavě

Jihlava, Kraj Vysočina