!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Liliom - předpremiéra
Hudební a divadelní akce

Liliom - předpremiéra

Kdy 19. srpen 2020 20:00 - 22:45
Hra Liliom je baladou o různých podobách lásky a životě mezi kolotoči. Inscenace se do Brna vrací přesně po 100 letech od svého prvního uvedení. V hlavních rolích se představí Ivan Dejmal a Petra Lorencová. Jedná se o novinku Činohry NdB, která je novinkou repertoáru Mahenova divadla.
Andreas Zavoczki, kterému nikdo neřekne jinak než Liliom, obsluhuje pouťový kolotoč. Těžko říct, co je větší atrakcí – zda kolotoč, či fešák Liliom. Nechodí se sem paničky nakonec svézt jenom proto, že doufají v následné svedení vyhlášeným frajerem? Týž den, kdy Liliom konečně najde svou životní lásku, přijde o práci. Nese to těžce a rozhodne se zúčastnit loupežného přepadení... Činohra Národního divadla uvede v Brně jednu z nejpůvabnějších her počátku 20. století, která jako by předjala a propojila Kazimíra a Karolínu Ödöna von Horvátha a Periferii Františka Langera a ozvláštnila je o fantastický motiv cesty do nebe (a zpět!). Obě zmíněné hry ostatně Štěpán Pácl režíroval a uvedení Lilioma je tak pomyslným završením trilogie o osudu malého člověka daného jeho povahou. Hra klasika maďarské literatury, Ference Molnára (1878–1952), zpopularizovaná muzikálovou verzí Rodgerse a Hammersteina Carousel, se na česká jeviště vrací po dlouhých 40 letech.

Předpremiéry: 19. a 20. srpna 2020 v Mahenově divadle
Premiéra: 4. září 2020 v Mahenově divadle
Délka představení: 2 hodiny a 45 minut včetně přestávky
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 7. 2020