Úvod > Kalendář akcí > Lidová pašijová hra před Loretou
Lidová pašijová hra před Loretou
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
25.4.
+ Přidat foto

Lidová pašijová hra před Loretou

Kdy 25. duben 2020 15:00 - 16:30 Hudební a divadelní akce
V sobotu 2. velikonočního týdne jste zváni k účasti na Pašijové hře na náměstí před Loretou. Nenechte si ujít toto působivé Zrcadlo umučení a Vzkříšení Pána našeho Ježíše Krista! Divadlo doprovodí loretánská zvonohra. Hrají zbraslavští farníci, ochotníci a několik profesionálů.
Nenechte si ujít působivé zobrazení Umučení a Vzkříšení Ježíše Krista skrze tradiční pašijovou hru. Představení potrvá cca 75 min., vstup do Lorety je možný bez omezení, i během hry (zleva na balustrádě – bude označeno nápisy).
   
 Poselství, které plyne z Umučení a Vzkříšení Ježíše Krista je trvalé. Nenastala dosud doba, v níž by tento základní příběh Nového zákona neměl co říci ke stavu lidské společnosti po stránce, jak duchovní, tak i světské. Krom toho české lidové pašije jsou jedním z mnoha kořenů českého divadla. Ježíšův pašijový příběh je příběhem o smrti a životě, o porážce a vítězství. Můžeme ho s dojetím sledovat, nebo k němu s obdivem vzhlížet. Podstatné je ale to, že jde také o příběh našeho života. Ježíšova smrt se týká naší smrti a jeho vítězství je příslibem vítězství i pro nás.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 2. 2020