V levandulové zahradě MýdLenky se návštěvníci mohou těšit na pohodovou letní atmosféru, tvořivé dílny, ukázky výroby mýdla, exkurzi v mýdlárně, povídání o pěstování levandule i doprovodný program pro děti. Součástí slavností bude také zahradní kavárna s posezením, domácími dobrotami, levandulovými nápoji a dalším občerstvením.
Během dne proběhnou tvořivé aktivity pro malé i velké – například výroba vlastní koupelové soli, náramků nebo dětské vybarvování magnetů. Děti si užijí hry a každé si odnese mýdlovou medaili. Návštěvníci se mohou zapojit také do celodenního rostlinného swapu, kam mohou přinést pokojové rostliny, sazenice nebo semínka k výměně.
Chybět nebude ani MýdLenkovský trh, kde bude možné zakoupit ručně vyráběnou kosmetiku, mýdla, šampuky, bylinkové sirupy, čerstvou i sušenou levanduli nebo levandulové víno. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi, milovníky levandule, přírodní kosmetiky i všechny, kteří si chtějí užít příjemný letní den na Šumavě.
Program
11:00 – Kosmetika na vlastní kůži: zkoušení, testování a poradenství s MýdLenkou
11:00 – Maňáskové divadlo Šumaňásek
12:00 – Krájení mýdla a exkurze v mýdlárně
13:00 – Levandulka ze Šumavy: povídání o pěstování levandule
14:00 – Hrad Opálka a jeho záchrana: vyprávění hradní paní
15:00 – Jóga v trávě s Jitkou Kobrou Šímovou
16:00 – Krájení mýdla a exkurze v mýdlárně
Akce se koná v mýdlárně MýdLenka v Bezděkově u Klatov. Na místo je možné dorazit autem, vlakem do zastávky Bezděkov, pěšky nebo na kole. Parkování je zajištěno přibližně 300 metrů od mýdlárny.