!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Letošní sezóna na Střeše Lucerny bude doslova s-třešní
s-třešní
"> s-třešní
30.5.
31.10.
+ Přidat foto
Společenské akce

Letošní sezóna na Střeše Lucerny bude doslova s-třešní

Kdy 30. květen 2020 14:0031. říjen 2020
Na střeše Paláce Lucerny vyroste sad s-třešní a sezóna 2020 tak bude pojmenována jako „s-třešní sezóna“. Inspirací pro tento nápad byl Čechovův „Višňový (Třešňový) sad“. Střecha bude v letošním roce otevřena 69 dní a bude možné zhlédnout z ní právě 69 západů slunce, které budou oslaveny hudbou.
Na Střeše Lucerny vyroste třešňový sad inspirovaný Čechovovým Višňovým (třešňovým) sadem, v němž se protkává poetika archetypu ovocné zahrady a imaginace. Pod více jak dvaceti třešňovými stromy mohou návštěvníci rozjímat při výhledu na Prahu. Tento nový koncept bude reflektovat specifičnost, historii a snovost místa,“ přibližuje nápad a jeho realizaci krajinářská architektka Jitka Tomsová. V průběhu sezony budou k vidění i ukázky různých typů střešních zahrad.

Střecha Lucerny bude pro veřejnost otevřena od 30. května každou sobotu, neděli a pondělí.

Od května do srpna bude otevřeno od 14 do 22 hodin, v srpnu od 14 do 21 hodin, v září od 14 do 20 hodin a v říjnu od 14 do 19 hodin. Vstupné na Střechu Lucerny je 100 Kč.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 8. 2020