Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Letos na lyže v Mariánkách
Sportovní akce

Letos na lyže v Mariánkách

Mariánské Lázně lákají na zimní dovolenou nejen svou celoroční možností zlepšit si zdraví a absolvovat celou řadu cenných procedur, ale díky jedinečným klimatickým a geografickým podmínkám lze poznat zasněžené Mariánské Lázně i jako ráj zimní lyžařské turistiky.
Zimní sporty mají ve městě dlouhou tradici, neboť po intenzivní práci v letní sezóně, kdy nebyla příležitost se nadechnout, natož sportovat, přicházel právě v zimě blažený čas odpočinku a sportu. Proto se také Mariánskolázeňští proslavili více v lyžování, sáňkování a bruslení než v jiných sportech. Neztrácejte tedy čas a využijte nabídky zimních sportů v Mariánských Lázních i dnes. Vyrazte na běžky na jednu z nejkrásnějších a nejkvalitnějších tratí, ve kterou se v zimě mění areál Royal Golf Clubu. Nachází se ve výšce 760 metrů nad mořem, sníh zde proto vydrží dlouho. Strojově upravované běžecké stopy vás provedou po krásách Slavkovského lesa.

Běžky můžete prostřídat se sjezdovým lyžováním. Přímo v centru města se totiž důmyslně ukrývá skiareál se dvěma svahy, na kterých můžete lyžovat jako začátečníci, ale i jako závodní lyžaři. Krátký, avšak velice prudký svah Slalomák je zařazen do červené, horní část dokonce do černé kategorie obtížnosti. Krakonoška má mírnější sklon a modrou barvu.  Slalomák obsluhují dva moderní vleky, zájemci o sjíždění Krakonošky se nahoru vyvážejí visutou lanovou dráhou se čtyřmi zelenými kabinkami. Nechybí ani dětský park s pojízdným kobercem, lyžařská škola, půjčovna lyží, servis a stánek s občerstvením. Ski areál myslí i na bobaře a sáňkaře a ve svahu je vymezena část i pro tyto zimní radovánky.

V lázních vás po sportovních výkonech jistě vzkřísí prameny mnoha železitých kyselek, léčivé ruce masérek a jako bonbónek si můžete zajít do divadla nebo na jiný kulturní program.
 

Provozovatel

KIS Mariánské Lázně s.r.o.

Hlavní 47
353 01 Mariánské Lázně
Tel.:
+420 777 338 865
Email:
info@marianskelaz...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.maria...
GPS:
49,975303 12,702991
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Beseda s polárníkem Jaroslavem Pavlíčkem

Beseda s polárníkem cestovatelem a spisovatelem.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Obrazy Karla Polomise

Olejomalby a akvarely v mariánskolázeňském muzeu.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Historický betlém z Karlovarska

Historický betlém v mariánskolázeňském muzeu.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Speciální podvečerní prohlídka Goethovými pokoji

Speciální prohlídka s ředitelem muzea.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Dendrologická stezka Václava Skalníka v Mariánských Lázních

Dendrologická naučná stezka V. Skalníka začala být realizována v roce 2017 při příležitosti 200 letého výročí příchodu Václava Skalníka do Mariánských Lázní. Tento záměr je poctou tvůrci, který dal městu podobu a charakter obdivovanou dodnes.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Rudolfova tajná mise

Chystáte se do Mariánských Lázní s dětmi? Pak určitě využijte dětskou trasu s mariánskolázeňskými veverkami. Veverek je v lázeňských parcích spousta a jednu z nich – veverčáka Rudu – jsme povýšili na dětského průvodce.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

S Karolínou za poznáním města Mariánské Lázně

Chystáte se do Mariánských Lázní s dětmi? Pak určitě využijte dětskou trasu s mariánskolázeňskými veverkami. Veverek je v lázeňských parcích spousta a jednu z nich – Karolínu – jsme povýšili na dětského průvodce.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Stezka spisovatelů v Mariánských Lázních

Infocentrum města Mariánské Lázně za finanční podpory Karlovarského kraje a města Mariánské Lázně vytvořilo Stezku spisovatelů. Trasa je dlouhá 8 855 kroků, tedy necelých sedm kilometrů. Po dokončení bude zahrnovat patnáct panelů.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Anglický Dvůr Mariánské Lázně

Pokud chcete využívat hotelových služeb na úrovni a zároveň mít co možná největší soukromí, OREA Hotel Anglický Dvůr**** Mariánské Lázně je pro vás ideálním místem. Nabízí ubytování v prostorných apartmá s vlastním kuchyňským koutem.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Restaurace Česká hospůdka

Provozujeme nekuřáckou restauraci s nabídkou české kuchyně, velkého výběru piv a dalších alkoholických i nealkoholických nápojů.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Hotel Flóra v Mariánských Lázních

Nechte se v hotelu Flóra královsky rozmazlit přímo u zpívající fontány! Využijte lákavé nabídky a vkročte do pohádkově krásné přírody, lesů a parků, ochutnejte živou vodu – léčivé prameny, královsky se pobavte při hraní golfu,tenisu, squashi, jízdě na kole, jízdě na koni nebo při návštěvě casina.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Hotel Richard v Mariánských Lázních

Wellness & SPA hotel Richard**** je kompletně nekuřácký hotel. V roce 2015 hotel prezentuje svou nově zrekonstruovanou recepci a restauraci, vše v příjemných, přírodních barvách. Součástí objektu je krytý rehabilitační bazén, vířivka, sauna, fitness-studio, rehabilitační a relaxační centrum.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj