!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Léto v Centru stavitelského dědictví Plasy
Léto v Centru stavitelského dědictví Plasy
"> ">
29.6.
7.9.
+ Přidat foto

Léto v Centru stavitelského dědictví Plasy

Kdy 29. červen 2019 - 7. září 2019 Akce pro děti
Národní technické muzeum připravilo na letní měsíce pro rodiny s dětmi speciální programy v Centru stavitelského dědictví Plasy. Budou se zde konat prázdninové dílny s výrobou mozaik a praktickými ukázkami stavebních řemesel.
Prázdninová dílna v Opatské konírně – úterý až neděle 29.6.-1.9.
Program ve Dvoře stavebních řemesel – soboty 29.6.-31.8. od 14 hod.
Komentované prohlídky Expozice stavebněhistorického průzkumu – pátky 12.7.-30.8. od 14 hod.
Plaská pouť sobota 17.8. – doprovodný program k výstavě Filmaři Hanzelka a Zikmund
Dny evropského dědictví 6.-7.9. – doprovodný program k výstavě Filmaři H a Z
 
V prázdninové dílně v Opatské konírně v CSD Plasy si mohou děti vyrobit a domů odnést mozaikový obraz s různými doplňky. Pod vedením lektorů si vyzkouší také práci v truhlářské minidílně. Ve Dvoře stavebních řemesel poznají malí i velcí, jak se pracovalo na historických strojích a vyrobí zednickou lžíci. Pro náročnější návštěvníky jsou připraveny komentované prohlídky Expozice stavebněhistorického průzkumu. Pestrý program bude na Plaskou pouťDny evropského dědictví. Doprovodný program se v obou případech bude vázat k tématu výstavy Filmaři Hanzelka a Zikmund. Na Plaskou pouť 18. srpna 2019 to bude přehlídka vozů Tatra, ve Dnech evropského dědictví 6. a 7. září 2019 bude vstup na program i do expozice a výstavy zdarma. Program bude bohatý. V pátek 6. září vyvrcholí projekcí filmu „Století M. Zikmunda“, na sobotu 7. září je připraven workshop kreativních fotografických technik. V CSD Plasy ale naleznou zábavu a poučení rodiny s dětmi i ve dnech, kdy muzeum nenabízí žádný program. Menší děti si mohou zařádit v expozici Stavební hřiště, větší si pak mohou vyzkoušet základní statické principy a zjistit, jak se staví dům, aby nespadl, v právě otevřené expozici Statika hrou
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Knížecí pivovar Plasy

Knížecí pivovar Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
Zámecká restaurace Manětín

Zámecká restaurace Manětín

Manětín, Plzeňsko a Český les
Penzion U svaté Barbory Manětín

Penzion U svaté Barbory Manětín

Manětín, Plzeňsko a Český les