Úvod > Kalendář akcí > Léto s Robinem Hoodem
Léto s Robinem Hoodem
"> "> "> ">
1.8.
29.8.
+ Přidat foto

Léto s Robinem Hoodem

Kdy 1. srpen 2020 - 29. srpen 2020 Akce pro děti
Vydejte se s námi zpět historií po časů vzniku těch nejkrásnějších romantických příběhů jako jsou příběhy Čtyř mušketýrů, krále Artuše a také krále zbojníků Robina Hooda, který se po pěti letech vrátí na celý srpen na zámek Loučeň.
Na zámku Loučeň můžete  letos v srpnu potkat Robina Hooda a jeho družinu, krásnou Lady Marion, zlého šerifa z Nottinghamu a spoustu dalších postav.

Již 1. srpna se usadí družina Robina v zámeckém parku, který se rázem promění na Sherwood a vtáhne vás do dávné doby legend a středověku. Robin Hood a jeho zbojníci se vzepřou zlému šerifovi. V zámeckém parku budou verbovat nové rytíře, cvičit je v lukostřelbě a turnajovém umění, zkoušet jim zbroj a zbraně, zhlédnete práci kováře a pokud vás procházka parkem s labyrinty nebo návštěva zámku vyčerpá, nezoufejte. Můžete se osvěžit ve středověké krčmě. To však není vše. Také na vás čeká rytířský turnaj a scénky s dobrodružstvími Robina a jeho druhů, dále  sokolníci a dětské putování .
 
Celá druhá polovina 19.století byla v literatuře ve znamení romantických hrdinů vdob dávnověku. Jejich příběhy vyprávěli, a náležitě připkrášlili, ti nejlepší vypravěči s vé doby. A právě v této době na Loučeni spolu se sourozenci vyrůstá budoucí kníže Alexandr. Stejně jako ředa jeho vrstevníků hltá jeden příběh za druhým.. A má jednu výhodu, rozsáhlý zámecký park, díky kterému se může přenést kamkoliv za jeho románovými hrdiny. A to samé můžete zažít i vy.
 
Program bude probíhat od 1. do 29. srpna vždy v úterý, středu, čtvtek a sobotu od 10:00 do cca 17:00 hod.
V zámecké expozici váš každý den přivítá Její Jasnost kněžna, nebo jiný člen knížecí rodiny při pravidelných dětských a klasických prohlídkách.

Změna programu vyhražena (s bezpečnostnimi omezeními - za mokra se nemohou dělat šermířské ukázky a některé další činnosti).

 
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 7. 2020