Úvod > Kalendář akcí > Léto s Ginevrou na hradě Švihov

Léto s Ginevrou na hradě Švihov

Kdy 8. srpen 2020 17:00 - 22:00 Historické a vojenské akce
Koncert.

Příbramská skupina Ginevra se ráda zabývá tématy z české historie. V repertoáru má zhudebněné pověsti, balady, příběhy i významné historické události, veselé skočné kramářské písničky, bojové chorály, ale i skladby k zamyšlení. Ginevra pozvala ke koncertování na nádvoří hradu Švihova také spřízněné skupiny: Andromedu, Lakomou Barku a šermířské překvapení Rytíři Jedové Chýše!

  • termín: 8. 8. 2020
  • čas: od 17.00 do 22.00
  • místo: nádvoří hradu Švihov (při nepřízni počasí hudební sál s omezeným počtem míst)

 

Hudební skupina ANDROMEDA (Český Krumlov)
   vystoupí od 17.00 do 17.50
Andromeda je úspěšná dívčí folková kapela, která vznikla v roce 2016. Pod vedením Hanky Havlíčkové již jsou několikanásobné vítězky různých folkových soutěží. Vedle těchto hudebních úspěchů si Andromeda tento rok přivezla zlato z celorepublikové soutěže FolkyTonk. Po boku Ginevry vystupovali na jejích Vánočních koncertech, Příbramské svatohorské šalmaji a slavnostech Pětilisté růže.

Hudební skupina LAKOMÁ BARKA (Český Krumlov)
   vysoutpí od 18.30 do 19.30
Dámská folková skupina byla založena v září roku 1997. Název skupiny vznikl podle stejnojmenné povídky Jana Wericha O Lakomé Barce. Hrají zejména vlastní folkovou a historizující hudbu, též lidové písně a koledy, vždy v osobité úpravě. Na svém kontě mají již čtyři vydaná alba. Vystupují v ulicích, v klubech, divadlech, na hradech a zámcích, v kaplích a každoročně na největších historických slavnostech Pětilisté růže v Českém Krumlově. V čase adventním koncertují s vánočními programy, které jsou složené z tradičních i méně známých koled a písní.

SHŠ  Rytíři Jedové Chýše (Jince)
   vystoupí od 17.50 do 18.30 a od 19.30 do 20.00 při přestavbách na výměnu skupin
Sympatická  skupina historického šermu „Rytíři Jedové chýše“ spolupracuje s Ginevrou již řadu let. Vystupují na různých akcích zaměřených na děti i dospělé.  Svým umem a kostýmovým vybavením  pomohli  dotvořit atmosféru k videoklipu „Nenasytný mnich“, který byl natáčený právě na malebném Švihově. Další společný počin s Ginevrou se odehrál v historickém prostředí špejcharu v Březnici. Zde vznikl další videoklip k písni „Dožínková“. Pro uvedenou letní akci připravují veselé rytířské klání, do kterého může být vtažen i nejeden návštěvník.

Hudební skupina GINEVRA
   vystoupí od 20.00 do 21.30 včetně závěru se skupinou Andromeda
Ginevra vstoupila na hudební scénu v roce 1997. Pověsti, balady, příběhy i historické události jsou pro skupinu velkou inspirací již třetí desetiletí. Mezi autorskými písněmi můžete najít smutné balady, veselé skočné kramářské písničky, bojové chorály, ale i skladby k zamyšlení. Pestrost témat volně inspirovaných středověkem podporuje i aranžmá písní spolu s nástrojovým obsazením. Převládají soudobé hudební nástroje jako kytary, mandolína, mandola, elektrická basa, housle, flétny, konga, doplněné o repliky historických krumhornů a rytmických nástrojů. Výstižné i vtipné je označení tvorby Ginevry jako „diskotéka Karla IV.“

 

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 3. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Irida v Plzni

Hotel Irida v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les