Úvod > Kalendář akcí > Letním parním vlakem po úzkorozchodné trati z Jindřichova Hradce
Letním parním vlakem po úzkorozchodné trati z Jindřichova Hradce
">
1.7.
31.8.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Letním parním vlakem po úzkorozchodné trati z Jindřichova Hradce

Kdy 1. červenec 2021 – 31. srpen 2021
V letní sezóně pro vás pravidelně vypravujeme nostalgické vlak v čele s jednou z našich parních lokomotiv, pocházejících z let 1898 – 1958. Do každé vlakové soupravy zařazujeme bufetový vůz a nejméně jeden krytý nákladní vůz pro přepravu kol.

Jízdní řád pravidelných parní jízd pro rok 2021

Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 
10:39 Jindřichův Hradec
10:53 Jindřiš
11:10 Blažejov
11:16 Malý Ratmírov
11:23 Střížovice
12:21 Kunžak – Lomy
12:34 Kaproun
12:42 Senotín
12:50 Hůrky
12:58 Albeř
13:05 Nová Bystřice

Nová Bystřice – Jindřichův Hradec
15:18 Nová Bystřice
15:28 Albeř
15:37 Hůrky
15:46 Senotín
15:56 Kaproun
16:21 Kunžak – Lomy
16:34 Střížovice 
16:42 Malý Ratmírov
16:50 Blažejov
17:01 Jindřiš
17:12 Jindřichův Hradec
od 27.6. do 31.8. jede v PO, ST, PÁ, SO, NE a svátek 

Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou
09:09 Jindřichův Hradec
09:21 Horní Skrýchov
09:34 Lovětín
09:37 Lovětín obec
09:48 Nová Včelnice
10:11 Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou – Jindřichův Hradec
11:50 Kamenice nad Lipou
12:09 Nová Včelnice
12:18 Lovětín obec
12:24 Lovětín
12:35 Horní Skrýchov
12:45 Jindřichův Hradec
od 1.7. do 31.8. jede v ÚT a ve ČT

Parní vlaky vás přenesou v čase i prostoru a zprostředkují vám autentickou atmosféru železniční dopravy, jak ji zažívali naši předci před šedesáti i více lety.

K nostalgii parních jízd neodmyslitelně patří monotónní drncání vlaku přerušované občasným hvizdem parní píšťaly. Za okny historických vagónů se střídají nevysoké kopce s mělkými údolími; hluboké lesní hvozdy prosvětlují pruhy polí, luk  a pastvin; bliští se oka návěsních ryvníčků, lesních a lučních jezírek i rozlehlé hladiny velkých rybníků; nenarušená krajina je protkána sítí prastarých cest, lemovanými božími mukami a památnými kříži na rozcestích. Tu a tam zahlédně oko pozorného cestujcího v krajině drobné vojenské pevnůstky zdob první republiky., které splývají s okolím stejně jako žulové bludné balvany opředené legendami  dávných pohanských rituálů.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Frankův Dvůr – relaxace uprostřed přírody

Hotel Frankův Dvůr – relaxace uprostřed přírody

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Restro

Restro

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Ubytování v barokní sýpce – Galerie Špejchar

Ubytování v barokní sýpce – Galerie Špejchar

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Hotel Concertino Jindřichův Hradec

Hotel Concertino Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy