Úvod > Kalendář akcí > Letní sochařský park v Bechyni
Letní sochařský park v Bechyni
"> ">
5.6.
30.9.
Přidat foto
Výstavy

Letní sochařský park v Bechyni

Současná socha a mezinárodní umělci v zámeckém parku zámku Bechyně 2022.
Letošní ročník sochařského parku na zámku Bechyně, který bude zahájen 5. června a potrvá do konce září, představí mezinárodně uznávané umělce a umělkyně v oblasti současného sochařství, plastiky a instalace. Většina z nich vystavuje v českém prostředí vůbec poprvé, ačkoli jejich tvorbu zastupují nejdůležitější světové galerie a přední výstavní instituce.

Rodina Stava je synonymem rodinné tradice a sběratelství v oblasti starého, a především avantgardního umění. Nicole Stava, která společně se svou sestrou Silvií vede firmu Panství Bechyně, kde se také dlouhodobě věnuje uměleckému obchodu v mezinárodním prostředí. V poslední době také rozvíjí výstavní projekty, které se zaměřují na představení předních mezinárodních jmen současného umění české veřejnosti. Letošní sezona na zámku Bechyně se věnuje výrazným pozicím v oblasti současné sochy a objektu. Ve spolupráci s přední berlínskou galerií König a historičkou umění a galeristkou Lucií Drdovou byla vybrána kolekce uměleckých děl od etablovaných umělců, kteří patří do galerijní sbírky.

Vznikla koncepce aktuální podoby zámeckého parku, která představí úspěšnou dvojici Elmgreen & Dragset, jež aktuálně připravila ambiciózní výstavu v milánské Fondazione Prada, mexického umělce Bosca Sodiho, jehož souborná výstava maleb a soch je součástí benátského bienále, či Rakušana Erwina Wurma. Vystavená umělecká díla jsou určena také k prodeji. 

Ubytování a restaurace v okolí

Vila Elektra

Vila Elektra

Bechyně, Jihočeský kraj
Pivovar v Bechyni

Pivovar v Bechyni

Bechyně, Jihočeský kraj
Apartmány Lhota u Bechyně

Apartmány Lhota u Bechyně

Bechyně, Jihočeský kraj
Camping Prima Koloděje nad Lužnicí

Camping Prima Koloděje nad Lužnicí

Týn nad Vltavou, Jihočeský kraj