Úvod > Kalendář akcí > Letní kino v Centru architektury a městského plánování
Letní kino v Centru architektury a městského plánování
"> "> "> "> "> ">
1.9.
29.9.
+ Přidat foto

Letní kino v Centru architektury a městského plánování

Kdy 1. září 2019 - 29. září 2019 Společenské akce
Centrum architektury a městského plánování (CAMP) prodloužilo letní kino na celé září. Divácky oblíbené večery budou nadále patřit českým filmům, které se natáčely v Praze a hlavní roli v nich hrají známá místa metropole spolu s její architekturou.
V prvním poprázdninovém měsíci CAMP navazuje na letní promítání kultovních českých snímků a nově jsou do programu zařazeny také loňské filmy a jedna letošní novinka.
 
Lidé se mohou 8. září těšit na celovečerní debut Bohdana Karáska s názvem Karel, já a ty. Následovat bude 15. září promítání filmu Kamenný most od Tomáše Vorla. Velkým lákadlem programu je poslední zářijová neděle. Ta patří snímku Národní třída, který bude promítán téměř souběžně s jeho premiérou v českých kinech. Očekávaný film vznikl pod režisérskou taktovkou Tomáše Altrichtera na motivy stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše.

Promítat se začne vždy ve 20 hodin a svým komentářem projekci zahájí spisovatel a pedagog Ladislav Čumba. Vstupné do letního kina je zdarma pro všechny návštěvníky s rezervací na goout.cz.
 
NE       08/09   20.00    LETNÍ KINO
Praha v hlavní roli: Karel, já a ty 
Bohdan Karásek, 111 min.

Hlavní představitelka Saša cítí, že její vztah s manželem prochází krizí a na chvíli od něj dochází. Dušan nabízí Saše útočiště. Oba se snaží porozumět svým vztahům a jsou si vzájemnou podporou.

Film neokázale a se subtilním humorem představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí přátele i životní partnery. Snímek navazuje na sérii „bytových filmů“, jež se pro režiséra staly cestou, jak tvořit navzdory nedostatku finanční podpory.
 
 
NE         15/09   20.00   LETNÍ KINO
Praha v hlavní roli: Kamenný most 
Tomáš Vorel, 98 min.

Hořká komedie plná pražské mystiky odehrávající se na Karlově mostě. Hlavní hrdina Tomáš, absolvent FAMU, zoufale hledá cestu ze slepé životní uličky. Potlouká se bez cíle po Malé Straně, propadá čím dál tím větší beznaději. Všude kolem něj kraluje důmyslný i prvoplánový duch komerce, na níž se on sám nechce podílet. Kromě tvůrčího prázdna a snad i v závislosti na něm se kolem Tomáše trhají i osobní vztahy.
 
NE         29/09   20.00   LETNÍ KINO
Praha v hlavní roli: Národní třída 
Štěpán Altrichter, 91 min.

Kdysi tady všude byl jen temný les, dnes tu stojí panelákové sídliště. Právě tady je doma chlápek, kterému nikdo neřekne jinak než Vandam. Žije sám v bytě na okraji Prahy a každý den doma cvičí, aby byl v kondici. Má pocit, že svět míří k zániku, že se schyluje k velké bitvě. A tak cvičí, aby byl na tu poslední rozhodující bitvu nachystaný. A taky k tomu vychovává Psycha, mladého kluka, se kterým natírá střechy panelových domů. Kumpáni z hospody Vandamovi přezdívají „národní hrdina“. Prý dal tehdy v Listopadu na Národní třídě dějiny jednou ranou do pohybu. Film je natočený podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 9. 2019