ÚvodKalendář akcíSpolečenské akceLetní kino v botanické zahradě v Troji
V Botanické zahradě Praha si v srpnu užijete zážitek letního kina v jedinečných přírodních kulisách. Filmové večery pod širým nebem si můžete vychutnat každý pátek a sobotu od 2. až do 31. srpna. Čekají vás filmové novinky, klasické letní hity i zajímavé dokumentární filmy z produkce MFF EKOFILM.
Každý srpnový pátek a sobotu si můžete užít letní promítání v jedinečných kulisách botanické zahrady v Troji. Využijte prodloužené otevírací doby a relaxujte u oblíbených filmových hitů z Česka i zahraničí:
  • pátek 2. 8. – Jurský svět: Nadvláda – Akční / Dobrodružný / Sci-Fi, USA, 2022, 147 min
  • sobota 3. 8. – Ostrov – Komedie / Dobrodružný / Romantický, Česko, 2023, 100 min
  • pátek 9. 8. – Mamma Mia! Here We Go Again – USA / Velká Británie / Japonsko, 2018, 114 min
  • sobota 10. 8. – Top Gun: Maverick – Akční / Drama, USA, 2022, 131 min
  • pátek 16. 8. – Sladký život – Komedie, Česko, 2024, 102 min
  • sobota 17. 8. – Po čem muži touží 2 – Komedie, Česko, 2022, 95 min
  • pátek 23. 8. – Vstupenka do ráje – Komedie / Romantický, USA, 2022, 104 min
  • sobota 24. 8. – Pomáda – Muzikál / Romantický / Komedie, USA, 1978, 106 min
  • pátek 30. 8. – Hrabě Monte Christo – Dobrodružný / Akční / Historický, Francie, 2024, 178 min
  • sobota 31. 8. – Gump – jsme dvojka – Rodinný / Dobrodružný, Česko, 2024, 86 min

Jako bonus k hlavnímu promítání bude připravena jedinečná projekce krátkometrážních dokumentárních filmů z produkce mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí EKOFILM, které zahájí každý filmový večer a jsou výběrem toho nejlepšího z posledních čtyř ročníků festivalu.

Během promítání je zajištěno občerstvení v Café Ornament a u stánku pivovaru Budvar. Ke sledování filmu bude možné využít lehátek, lavic nebo doporučujeme si přinést vlastní piknikovou deku.

Letní kino bude připraveno v dolní části zahrady v expozici Stráň za Vinotékou sv. Kláry a v blízkosti Ornamentální zahrady. Ve dnech promítání budou (po standardní zavírací době zahrady v 19.00) výjimečně v prodloužené otevírací době do 20.45 hodin k dispozici pro vstup do areálu zahrady a na promítání pouze dva vstupy – pokladna Bohnice a východ do ulice Nádvorní v Ornamentální zahradě (v běžné otevírací době slouží pouze jako východ z areálu, ale v době promítání bude místo zprovozněno jako pokladna pro vstup i východ na a z promítání letního kina). Ve 20.45 se pokladny a vstupy do areálu uzavřou a prodej vstupenek nebude po této době možný.

Filmovou projekci můžete navštívit v rámci standardní vstupenky do botanické zahrady, vstoupíte-li do areálu zahrady během běžné otevírací doby od 9.00 do 19.00 hodin a následně v areálu až do doby promítání ve 20.00 hodin zůstanete. Vstup pouze na promítání a do venkovního areálu po 19.00 je zpoplatněn – 150 Kč/ dospělí a 100 Kč/děti od 3 do 15 let a senioři 60+ let 

Provozovatel

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Trojská 800/196
171 00 Praha
Tel.:
+420 234 148 122
Email:
info@botanicka.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.botan...
GPS:
50,118860 14,412799
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Cena

Cena: 180 Kč

Snížená cena: 120 Kč

Rodinná cena: 540 Kč

Poznámka:Vstup na promítání a do venkovního areálu botanické zahrady po 19. hodině je zpoplatněn za sníženou cenu 150 Kč/dospělí, 100 Kč/děti do 15 let a senioři 60+ (platba na místě kartou i hotově).

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Klára má svátek! Pozvěte ji na piknik do botanické zahrady v Troji

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje oslavy svátku patronky Vinice sv. Kláry, které se ponesou v piknikovém duchu.
Praha, Praha

Den Rulandského modrého v botanické zahradě v Troji

Po celém vinorodém světě se 18. 8. slaví Den Rulandského modrého. Oslavit ho můžete i v botanické zahradě v Troji, kde na vás čeká mini degustace vzorků této odrůdy.
Praha, Praha

Nedělní komentované prohlídky výroby vína v Botanické zahradě v Troji

V Botanické zahradě v Praze – Troji můžete zajít každou neděli na komentovanou prohlídku vinice a sklepa s malou degustací na závěr. Nakoukněte, kde zpracováváme naše hrozny a ochutnejte vína kompletně vyrobená v botanické zahradě.
Praha 7, Praha

Slavnostní křtiny mláděte luskouna v Zoo Praha

Bude mládě luskouna krátkoocasého v Zoo Praha Jane, Connie, Kju-ka, Pholi nebo Pangolina? Slavnostní křtiny mláděte proběhnou v neděli 28. července ve 13 hodin. Druhé evropské mládě luskouna mohou navíc lidé nově vidět bez omezení v pavilonu Indonéská džungle.
Praha 7, Praha

Šípové žáby v Zoo Praha

Nevelké i zcela miniaturní, výjimečně zbarvené, mnohdy prudce jedovaté. Návštěvníci Zoo Praha budou mít až do poloviny září jedinečnou příležitost prohlédnout si hned třicet druhů pralesniček neboli šípových žab.
Praha 7, Praha

Nejisté situace – Album zpomalených obrazů

Projekt Nejisté situace představuje různé přístupy k interakci sluchového a zrakového vnímání. Ve výstavních prostorách Zámku Troja bude 22.5. – 10.11. 2024 představen výběr děl ze sbírek Galerie hlavního města Prahy a na ně reagující nové hudební kompozice.
Praha 7, Praha

Triomphez – hudebně-divadelní projekt v zámku Troja

Triomphez je třetí hudebně-divadelní projekt sboru Veselé chvíle (DAMU) inspirovaný barokní epochou, připravený pro letní sezónu Zámku Troja.
Praha 7, Praha

Triomphez – hudebně-divadelní projekt v zámku Troja

Triomphez je třetí hudebně-divadelní projekt sboru Veselé chvíle (DAMU) inspirovaný barokní epochou, připravený pro letní sezónu Zámku Troja.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Vonná stezka Botanickou zahradou hlavního města Prahy

Zavřete oči a nechte se vést vůní rostlin – trojskou botanickou zahradou vede Vonná stezka, originální vzdělávací projekt, který postupně zahrnuje jednotlivé expozice. Vznikl díky spolupráci Botanické zahrady hl. m. Prahy s přední českou odbornicí na vůně Petrou Hlavatou.
Praha 7, Praha

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.
Praha 7, Praha

Stezka pro nevidomé v Botanické zahradě v Praze

Stezka nabízí třicet sloupků s braillovým písmem a informacemi pro vidící. Sloupky jsou v blízkosti rostlin nebo stromů, takže si nevidomý může exponát také osahat.
Praha 7, Praha

Vinice sv. Kláry v Troji

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Památkově chráněná Vinice sv. Kláry připomíná zašlou slávu pražského vinařství.
Praha 7, Praha

Kaple sv. Kláry v Troji

Drobná sakrální stavbička, barokní kaple sv. Kláry, stojí na vrcholu vinice nad trojským zámkem a tvoří tak nejvyšší dominantu této části Prahy, viditelnou z mnoha blízkých i dalekých míst.
Praha 7, Praha

Pivoňková louka v Botanické zahradě hl. m. Prahy

Pivoňky odpradávna zaujímají roli královen květin. Botanická zahrada hl. m. Prahy se pyšní jednou z nejlepších sbírek těchto rostlin v Evropě a kolekce těch dřevitých je nejrozsáhlejší, jakou je možné v České republice zhlédnout.
Praha 7, Praha

Naučná stezka přírodním areálem Botanické zahrady v Troji

Na trase naučné stezky budete procházet zachovalou příměstskou, v minulosti intenzivně obhospodařovanou, zemědělskou krajinou s usedlostmi, kolem kterých se dosud nachází fragmenty zahrad, sadů, vinic a pastvin. Celé území je cenné ekologicky, biologicky, geomorfologicky a také historicky.
Praha 7, Praha

Štukové prospekty na zahradě Trojského zámku

Zahrada zámku Troja se pyšní mnoha okrasnými i ovocnými stromy a malým přírodním bludištěm, ozdobou jsou fontány, terakotové vázy a štukové prospekty. Jedná se o barevné antické výjevy na zdech, které určitě upoutají vaši pozornost.
Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Vinotéka sv. Kláry v trojské botanické zahradě

Vinotéku sv. Kláry najdete v historickém viničním domku na vinici sv. Kláry v Troji. Vinotéka sv. Kláry je jediným místem, kde si lze zakoupit a ochutnat zdejší vinařskou produkci, vína kompletně vyrobená v Botanické zahradě Praha.
Praha 7, Praha

Vinice Salabka v Praze Troji

I v Praze existují vinice a rodí se v nich skvělé víno! Jednu z nich najdete v Praze – Troji. Historická vinice Salabka má nádhernou polohu, hned vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady, odkud je nádherný výhled na pražské panorama přes zeleň trojských stromů.
Praha 7, Praha

Restaurace Salabka v Troji – skrytý klenot Prahy

Usedlost Salabka je místem, v němž se budete cítit jako na jihofrancouzském venkově, nikoli na okraji vibrující metropole. Koncept zdejší kuchyně nejlépe definuje výraz současná gastronomie. I když zde tradiční česká jídla nenajdete, o to víc si vychutnáte produkty od českých dodavatelů.
Praha 7, Praha

Apartmány Salabka – do Prahy nejen za vínem

Přijeďte netradičně za vínem do Prahy na největší pražskou vinici Salabka, prohlédněte si zde výrobu vína od pěstování keřů vinné révy až po špuntování lahví a ochutnejte místní víno ale i slunce na talíři, které nabízí naše Cuisine du Soleil! Nebo se ubytujte v netradičních apartmánech ve vinici.
Praha 7, Praha

Restaurace Gaston v Zoo Praha

Restaurace Gaston prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Její plocha se významně zvětšila, součástí je také cukrárna a gril.
Praha 7, Praha

Bistro Botanická na talíři

Na místě bistra vyrostla dočasná budova Vinotéky sv. Kláry. Kromě vína z vinice sv. Kláry zde čeká hosty i další občerstvení.
Praha 7, Praha

Bistro Karel

Přímo v zahradě zámku Troja, v původním zahradníkově domku, se nachází útulné Bistro Karel. Atmosféra evokuje středomořský venkov, kuchyně je založena na konceptu pomalého stolování a lokálních a sezónních produktech od malých dodavatelů.
Praha 7, Praha

Camp Sokol Troja

Kemp Sokol Troja poblíž Zoo Praha je v provozu již od šedesátých let minulého století. Jedná se tedy o kemp s dlouhou historií, kvalitním zázemím a službami.
Praha 7, Praha