Úvod > Kalendář akcí > DOKUZahrady: letní kino a workshopy s režiséry v Litomyšli

DOKUZahrady: letní kino a workshopy s režiséry v Litomyšli

Kdy 29. srpen 2020 9:30 - 22:00 Festivaly
Poslední prázdninovou sobotu 29. srpna 2020 se v zámecké zahradě v Litomyšli uskuteční druhý ročník festivalu autorského dokumentu DOKU Zahrady.
Ten ve svém programu nabídne masterclass s dokumentaristou Vítem Klusákem a workshopy s audio dokumentaristkou dánského původu Brit Jensen. Akci spolu se Zámeckým návrším pořádá dokumentaristka Eva Lammelová. Program začíná v 9:30 hodin a končí letním kinem, v němž se bude promítat V síti, nejnavštěvovanější film roku, který uvede sám autor.

Kapacita workshopů je omezena a proto je nutné si místo rezervovat.
 
Program festivalu DOKU Zahrady tvoří také takzvaná Posluchárna pod stromy, ve které tento rok uslyšíte světovou premiéru audio-dokumentu Anatomie strachu, jehož autory jsou dokumentaristé Brit Jensen a Jiří Slavičínský. Dokument, na jehož produkci se podílela stále populárnější platforma Audionaut, formou intimních mikro-rozhovorů zaznamenává skutečné příběhy největšího lidského strachu. V Kavárně Kočárovna proběhne vernisáž foto-dokumentární výstavy fotografa a novináře Jiřího Pasze Radostná Nejistota. V ní autor zachycuje fascinující proměnu Barmy, kde vedle punkových kapel koexistuje cenzura a politické procesy. Celý festival potom hudebně doprovodí muzikant Dominik Veselý, multiinstrumentalista, která je schopne zahrát cokoliv – přijďte vyzkoušet hranice jeho schopností.
 
DOKU Zahrady zakončí letní kino s aktuálně nejnavštěvovanějším dokumentem V síti. Projekce začíná v 20:30 a uvede jí sám režisér dokumentu Vít Klusák. Dokument V síti naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání děti na internetu a obrací predátorské taktiky proti jejich strůjcům. Součástí bude také pofilmová debata s Vítem Klusákem.

Program festivalu DOKU Zahrady

9:30 / ZAHÁJENÍ FESTIVALU

10:00 - 11:00 / BRIT JENSEN - LIVE EXPERIMENT: ROZHOVOR - TICHO

11:30 - 12:30 / BRIT JENSEN - THE FREE WISH POOL

13:00 - 15:00 / VÍT KLUSÁK - ZÁKULISÍ VZNIKU AUTORSKÉ REPORTÁŽE

15:00 - 17:00 / POSLUCHÁRNA POD STROMY: ANATOMIE STRACHU

17:00 - 18:00 / VERNISÁŽ VÝSTAVY: JIŘÍ PASZ

18:00 - 20:00 / KONCERT: DOMINIK VESELÝ

 20:30 / LETNÍ KINO: V SÍTI

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí