Úvod > Kalendář akcí > Letní fotosedmička s Olegem Homolou
Společenské akce

Letní fotosedmička s Olegem Homolou

  • 18. srpen 2021 18:00 - 21:00
Baví vás focení, a chcete se v něm stále zlepšovat, připravili jsme pro vás další letní fotoškolu s fotografem a multižánrovým umělcem Olegem Homolou. Takže si pro nás rezervujte několik srpnových večerů, abychom mohli fotografovat různé žánry na různých místech!
Fotosedmička frekventantům nabídne kompletní přehled o fotografii – teoretický i praktický. 6 témat bude doplněno zhodnocením celého kurzu v rámci 3 týdnů a 6 tříhodinových lekcí. Dozvědí se o historii fotografie, o tom jak se prolínají staré technologie s digitální dobou. Co všechno obnáší fotopřístroj a jak s ním “splynout”? Jak na kompozici, světlo, jas, kontrast, barvy. Kdy, proč a jak použít blesk (dojde i na mobily, však tam si přisvítíte led světlem). Probereme základní fototémata. Focení lidí, krajiny, architektury, aranžované výtvarné snímky atd. Jaký je rozdíl mezi nahodilou street foto a fotoreportáží na konkrétní téma? A jaký je mediální rozdíl mezi jednou fotkou, fotosekvencí a fotosérií? Dozvíme s o základech postprodukce, tedy zpracování snímku v počítači či přímo ve fotopřístroji (nebo mobilu). Dá se dnes fotografií uživit? Kurz bude přizpůsoben pokročilosti účastníků, takže se nemusíte bát, že byste se nudili nebo naopak nestíhali.

Fototémata jednotlivých lekcí: Streetfoto / Portrét v exteriéru / Reportáž / Fotografování v profesionálním ateliéru / Architektura / Abstraktní fotografie/Zhodnocení kurzu – vašim nápadům se nebráníme a přidáme nebo ubereme témata dle vašeho zájmu. Napište, co by vás zajímalo.

Během kurzu vám bude lektor osobně k dispozici a můžete s ním tak řešit vaše fotografické nápady i projekty, pokud máte nějaký osobní fotografický projekt, budeme rádi, když se o něj podělíte a v rámci kurzu ho posunete po odborné stránce zas o něco dál. Pořízené fotografie budeme vždy na začátku lekce konzultovat, abyste měli zpětnou vazbu pravidelně během celé fotoškoly.

Po absolvování FOTOSEDMIČKY dostanou frekventanti CERTIFIKÁT.

Oleg Homola je fotograf, filmař a multimediální tvůrce (grafika, hudba, slovo). V oblasti fotografie se věnoval a věnuje prakticky všem žánrúm,často s humornou nadsázkou. Získal řadu mezinárodních i domácích cen a uznáni. Podílí se na chodu soutěže Czech Press Photo a to už od jejího vzniku. Publikoval stovky fotoškol (časopisy Fotografie Magazín, FotoVideo), vyučoval fotografii na katedře publicistiky FSV Univerzity Karlovy.
FOTOSEDMIČKA S OLEGEM HOMOLOU

Lektor: Oleg Homola Místo: galerie Czech Photo Centre (Seydlerova 2835/4, Praha 5 – Stodůlky, 100m od stanice metra Nové Butovice) a další lokality, které si pro focení vybereme

Termíny kurzu: 18., 19., 24., 25., 26. 8. a 1. 9. vždy od 18.00 do 21.00 hod
Cena kurzu je 1100,- Kč
Platba je možná v hotovosti nebo kartou v místě výuky v Galerii CPC (nejpozději před první lekcí) nebo převodem na účet č. 117742593/0300 (do poznámky uvést jméno přihlášeného).

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021