Úvod > Kalendář akcí > Letní divadlo v Grébovce

Letní divadlo v Grébovce

Kdy 24. červenec 2020 20:00 - 21:15 Hudební a divadelní akce
Novorenesanční prostor Grotty v Grébovce ožije divadlem Marianny Arzumanové.
24.7. Traktát o lásce
Pojednání o citu, který nás doprovází v každé vteřině našeho života, který nás žene přes všechny překážky a leckdy nás přiměje dělat psí kusy. Což z pohledu nezávislého pozorovatele může být velmi zábavné.

Inscenace sleduje lásku mnoha forem a nahlíží na ni přes významné, slavné scény labyrintu světové dramaturgie. Hra je vhodná i pro druhý stupeň škol, pomocí krátkých úryvků se divák seznámí s díly od Aristofana, Bulgakova, Shakespeara, Brucknera, Puškina, Rostanda až po Čechova.

7.8. Buenos Aires, vystupte!
Příběhy silných a odvážných lidí, kteří dokázali ze dne na den změnit svůj život, všechno zanechat a podstoupit dlouhou cestu lodí s nejasným koncem. Z této skupiny lidí vzniklo to, co dnes tančíme pod názvem Argentinské Tango a těmto lidem věnujeme naší hru. Zveme vás ke krátké cestě napříč dějinami, kulturami a národnostmi!

12.8. Zabít draka
Nadčasový pohádková hra ruského autora Jevgenije Švarce, která po dlouhá desetiletí patřila nejen v SSSR k "trezorovým" dílům. 
Politická satira a alegorie o totalitě ve všech formách, režimech nebo obdobích dějin a o lidské vlastnosti takový režim slepě následovat.
Zabít draka vyžaduje nadměrné úsilí, nicméně zbavit společnost vnitřních pout a zabít draka v každém z nás je úkol mnohem složitější.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 7. 2020