Úvod > Kalendář akcí > Letní divadlo v Grébovce 2021
Hudební a divadelní akce

Letní divadlo v Grébovce 2021

  • 6. srpen 2021 20:00
Druhý ročník Letního divadla v Grébovce 2021 oživí novorenesanční prostor Grotty v Havlíčkových sadech. Od 6.8.2021 nabídne divákům 8 večerních představení Divadla Marianny Arzumanové každé srpnové úterý a pátek vždy od 20 hodin.
Program festivalu Letní divadlo v Grébovce 2021:

6. 8., 17. 8. a 31. 8  -  Zabít draka
Nadčasová filosofická pohádka Jevgenije Švarce o totalitě ve všech formách a obdobích dějin znovu ožívá v režii Marianny Arzumanové. Tentokrát klade důraz na současné prostředí a aktuální dění v Česku. Odkud nás drak sleduje tentokrát a v jaké podobě asi vstupuje do našich duší v moderní době? A cítíte ho vy sami jako nebezpečí nebo pevně víte, že se mu dokážete postavit?
Zabít draka vyžaduje nadměrné úsilí, nicméně zbavit společnost vnitřních pout a zabít draka v každém z nás, je úkol mnohem složitější.
Hrají: Matouš Zah, Denisa Licková, Štefan Radačovský, Igor Šebo, Janusz Hummel, Jiří Valeš, Jaroslav Tůma, Soňa Beaumont, Elvíra Nikitina a další.

10. 8. a 13. 8.  -  Polyfonie.Čechov.cz
Je až k smíchu, absurdní, jak se lidé navzájem neposlouchají. Od první chemické reakce mezi partnery, přes první nevěru, a dokonce ani po smrti si nerozumí. Čechov je nemilosrdný a takové lidské polyfonii se směje. Je nepřekonatelným psychologem a nadčasovým autorem.
Autor: A. P. Čechov
Scénář a režie: Marianna Arzumanova
Překlad: Marianna Arzumanova a kolektiv
Hrají: Eliška Nezvalová, Jiří Krejčí, Pavlína Kročová, Igor Šebo, Tereza Slánská, Jiří Valeš, Janusz Hummel/Štefan Radačovský
Ve scénáři jsou použity méně známé jednoaktovky a povídky A. P. Čechova.

20. 8.,  24. 8., a  27. 8.  -  Traktát o lásce
Pojednání o citu, který nás doprovází v každé vteřině našeho života,  žene nás přes všechny překážky a leckdy nás přiměje dělat psí kusy. Z pohledu nezávislého pozorovatele to může být někdy velmi zábavné. Nemusí se ani jednat o vysněný cit mezi partnery, pokaždé ji prožíváme v jiné podobě. Jednou je to láska mateřská, podruhé láska k tvorbě, k umění, láska plná vášně… A někdy je také láska dočista slepá.
Inscenace nahlíží na lásku přes významné slavné scény labyrintu světové dramaturgie – od Aristofana až po Čechova. Kdo řídí naše jednání a s jakými úmysly tolik milujeme?
Autor a režie: Marianna Arzumanova
Hrají: Eliška Nezvalová, Eva Alner Jízdná/Pavlína Kročová, Denisa Licková, Tereza Slánská, Jiří Valeš, Janusz Hummel, Igor Šebo.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 7. 2021