ÚvodKalendář akcíSpolečenské akceLetní čtení pro děti

Společenské akce

Letní čtení pro děti

0 z 5 (0x hodnoceno)
1 nejméně / 5 nejvíce
Letní odpoledne s literaturou pro děti. Na čtení pro děti navazuje tvořivá dílna.
8. 7., středa | 15.30–16.30 | dvorek knihovny

Letní čtení na dvorku pro děti

Z knížky Malý červený míč Michala Štěpánka čte Věra Samcová. Pro děti 3-7 let.

Jednoduchý příběh o hledání a vzájemné pomoci s barevnými kolážemi a velkými písmeny, při jehož společném čtení mohou předškolní děti procvičit paměť a začínající čtenáři čtení. Malý kluk zapomněl na hřišti míč. Kde asi je? Kam se mohl ztratit? Neviděl ho někdo? Kniha vypráví o tom, že bez pomoci druhých nenajdeme, co hledáme. A to ani malý červený míč.

22. 7., středa | 15.30–16.30 | letní pěší zóna Žižkovo náměstí

Letní čtení na náměstí pro děti

Z knížky Kapitánka Mia a cesta za pokladem Ivony Knechtlové čte Šárka Samcová. Pro děti od 7 let. Dobrodružství dívky Mii, která díky dědečkovi, vysloužilému kapitánovi, prožije krásné a napínavé prázdniny. Mia tráví léto u dědy na hausbótu. S novým kamarádem Šimonem a psem Nemem se vydávají na dobrodružnou cestu za pokladem. Je tu však ještě někdo, kdo chce ukořistit jejich poklad. Podaří se Mie se Šimonem objevit všechny tajuplné indicie a rozluštit zapeklité hádanky?

5. 8., středa | 15.30–16.30 | dvorek knihovny

Letní čtení na dvorku pro děti

Z knížky Pohádky pana Zahrádky a paní Pivoňkové Radka Malého a Markéty Pilátové čte Andrea Šáchová. Pro děti od 3 let. Pohádkové vyprávění o dvou naprosto odlišných zahrádkářích, ze kterých náhoda udělala sousedy a postavila mezi ně jen chatrný plůtek. Půvabné a zároveň vtipné, takové je vyprávění Radka Malého a Markéty Pilátové, kteří spojili svoje zahradnické zážitky a spisovatelský um, aby vám přinesli příběhy, jež by se mohly odehrát klidně i na vaší zahrádce. Není v nich nouze o inspiraci a praktické nápady, ale ani o magické motivy, jak taky jinak, když zrovna zahrádku pana Zahrádky počůral anděl.

19. 8., středa | 15.30–16.30 | dvorek knihovny

Letní čtení na dvorku pro děti

Z knížky Omrzlina Kateřiny a Zuzany Čupových čte Nikola Fraňková. Pro děti od 4 do 9 let. Vtipné vyprávění malé Míši plné fantazie a hravosti doprovází ilustrace, které nezapřou autory i jako komiksové tvůrce. Někdo vidí kopu sněhu a řekne: Kopa sněhu. A Míša? Míša vidí sněžný hotel se sjezdovkou. Nebo skluzavku a barák v jednom. Nebo kopec zmrzliny. Pojďme se na svět chvíli dívat jejíma očima. Je to opojné! V takovém světě může v mrazáku klidně bydlet malá mrazilka jménem Omrzlina. Když jí nabídnete pořádně vymražený nanukáč, podělí se s vámi o svoje vyprávění.

Otázky a odpovědi jsou automaticky sestaveny z obsahu této stránky.

Kontakt

Městská knihovna Tábor
Žižkovo náměstí 10, 390 01 Tábor

E-mail: knihovna@mkta.cz
Telefon: 381 200 587
Web: www.knihovnatabor.cz


Region: Jihočeský kraj
Oblast: Toulava
Město: Tábor
Tipy na výlet: Tábor a okolí

Schválila redakce Kudy z nudy.

Nahlásit neaktuální obsah

Certifikace a další informace

Související témata

Akce v okolí

Akce v okolí

Aktivity v okolí

Aktivity v okolí
Památky
Městská památková rezervace Tábor
Gastronomie
Pivovar pod Besedou v Táboře

Pivovar pod Besedou v Táboře

Tábor, Jihočeský kraj
Gastronomie
Restaurace Beseda

Restaurace Beseda

Tábor, Jihočeský kraj
Zážitky
Strašidelné podzemí Tábor

Strašidelné podzemí Tábor

Tábor, Jihočeský kraj
Zážitky
Skřítkov v Táboře

Skřítkov v Táboře

Tábor, Jihočeský kraj