!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Leťme vysoko - zážitková výstava v Písku
Akce pro děti

Leťme vysoko - zážitková výstava v Písku

Kdy 1. červenec 2020 9:0031. prosinec 2020 17:00
Nová zážitková a interaktivní výstava pro celou rodinu! Přijďte společně hledat odpovědi na zvídavé otázky vašich dětí, hravou a zábavnou formou, tak jak je už ve Sladovně zvykem.
Zažijete svět létání a fyzikálních zákonů na vlastní kůži. Vydejte se s dětmi na cestu od počátků létání, přes inspiraci u létajících zvířat a rostlin až po etické otázky a ekologické dopady dnešní podoby létání. Nakouknete do přírodní laboratoře, vypustíte si vlastnoručně vyrobenou raketu, nebo si vyzkoušíte jaké to je když vám narostou křídla. 

Děti se dozví o budoucnosti létání, ať už to jsou létající auta, nebo dobývání vesmíru. Probíhající technologický vývoj má ale také své ekologické dopady a vyvolává etické otázky s nimiž se generace dnešních dětí v jejich životech jistě potkají. I tuto oblast výstava dětem přiblíží a přiměje se ptát dál..

Výstavu spolu s týmem Sladovny pro vás připravili Objevárium a UUUL zastoupené Terezou Dobiášovou, Karey Rawitscher a Lukášem Urbancem, úpravou původní výstavy vídeňského dětského muzea ZOOM.

Program je vhodný pro děti od 6 let. Mladší děti si mohou program užít s větší pomocí dospěláků, ani ti se určitě nudit nebudou.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí