Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > LET40 – Oslava 40ti let HaDivadla na Brněnské přehradě
Hudební a divadelní akce

LET40 – Oslava 40ti let HaDivadla na Brněnské přehradě

Jubilejní čtyřicátou sezónu otevře HaDivadlo 20. září 2014 jednodenním open air and soul festivalem LET 40, který nabídne pestrý divadelní i hudební program pro malé i velké diváky. Jedinečný průlet čtyřmi dekádami umělecké historie HaDivadla doprovodí řada divadelních hostů a koncerty.

Program festivalu:

14:00 Anička a letadýlko: Snítka (parník kotvící v přístavišti) Surrealistická pohádka s kubistickým koncem. Maminka se dneska zdržela v práci. Malá Anička se bojí usnout, a tak si zpívá, hraje a dělá svinčík. Divadlo ANIČKA A LETADÝLKO je novou vizí budoucnosti. Vůně, hudba, květy a indigové destičky. Napojit se na vesmír a vzlétnout. Očekávejte průtrž mraků a příval svěžích deštíků. O vaše blaho se bude starat Anička Duchaňová a všichni stálí i nestálí členové posádky. Hraje, zpívá a tančí: Anna Duchaňová Hudební aranže: Martin Hybler, Martin Hejsek

14:00 Miroslav Kubes: Blues za dívčí duši (Music club Teepee) Happening. Vzpomínka. Miroslav Kubes (* 1952), básník, písničkář a zakládající herec Hanáckého divadla, který tragicky zahynul v roce 1975, je jedním z autorů české beatnické poezie. Z jeho sbírky Blues za dívčí duši se vynořují osamělí plavci i jejich nezletilé femme fatale a plují proti proudu času až do divokých prostějovských let. Scénář a režie: Jan Lepšík

15:00 Café Goldflam – Bulis (parník kotvící v přístavišti) Recitál. Tiché písně Jiřího Bulise (1946-1993), legendárního hudebníka, milovníka šampaňského vína, zákusků a krásných žen, v podání staronového ensemblu HaDivadla a přátel. Odpolední káva a pár historek navrch. Narozeninový dort pro HaDivadlo rozkrojí Arnošt Goldflam. Nekonečný valčík, nekonečné nebe, nekonečný řeky proud…

17:00 Komediograf (Music club Teepee) Komediograf jest legendární kabaret plný písní, dramatických výstupů a klaunských čísel, grotesky a černého humoru, nesmyslu a paradoxu. Komediograf jest také skupina jedinců, která se věnuje poetice směšnosti, zkoumá ji, stále o ní bádá, aby ji dovedla do největší dokonalosti. Komediograf jest více než čtyřicet hodin představení, je to nekonečný příběh dnešních dnů, který bude pokračovat, dokud budeme naživu… Scénář a režie: Luboš Balák a kol. Hrají: Pavel Liška, Marek Daniel, Josef Polášek, Tomáš Matonoha, Miroslav Kumhala, Mariana Chmelařová, Marie Ludvíková Hudba: Mario Buzzi, Zdeněk Král

18:45 Vernisáž výstavy LET 40: Přijdu, i budu-li mrtev! (přístaviště) Výtvarná instalace realizovaná výtvarníkem Pavlem Borákem v plenéru přístaviště. Čtyřicet let. Čtyřicet divadelních sezón. Stovky stran divadelních scénářů a na tisíce slov, křičených, šeptaných, do srdce zažraných, do duše vrytých…

19:00 Sežereš sám sebe / Platonov (plenér, doky) Jedinečné uvedení této inscenace v režii Mariána Amslera jako site specific na břehu Brněnské přehrady a v prostorách doků. První hra Antona Pavloviče Čechova. Pokolení bez otců. Mal du siècle. Drama bez titulního listu. Zapomenuté prázdninové letovisko. Sladká zahálka zmaru a sklíčenosti. Láska buď zbytečná anebo nerozumná. Noční motýli a můry se slétají u dávného plamene. Dolce far niente. Pozvolná cesta člověka k jeho vlastnímu sebezničení. „Člověk, když se narodí, má na vybranou jednu ze tří cest. Žádná další neexistuje: půjdeš napravo – sežerou tě vlci, půjdeš nalevo – sám sežereš vlky, půjdeš rovně – sežereš sám sebe. Sežereš sám sebe, Platonove!“ Režie: Marián Amsler

20:00 Václav Koubek, Monika Načeva, Tony Ducháček & GARAGE (koncert, Music club Teepee) Závěr LETU 40 bude patřit jak jinak než muzice. Na trojkoncert v klubu Teepee HaDivadlu přinesou své hudební dárky přátelé a někdejší spolupracovníci, svérázný písničkář Václav Koubek, herečka a zpěvačka Monika Načeva a Tony Ducháček s kapelou Garage. Po půlnoci bude pokračovat retro párty pro všechny milovníky starých hitů, dále pak už jen polibky hvězd a přátel pod širou zářijovou oblohou...

Provozovatel

HaDivadlo

Přístavní 81
635 00 Brno-Bystrc
Tel.:
+420 777 800 856
Email:
produkce@hadivadl...
WWW:
www.hadivadlo.cz
GPS:
49,230332 16,516094
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:

Odpolední akce na parníku a představení Miroslav Kubes: Blues za dívčí duši vstup volný.!!! Na ostatní představení a koncerty vstup 200 Kč (150 pro studenty a důchodce)

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Mikuláš, jarmark a rozsvícení vánočního stromu v Zoo Brno

První prosincovou sobotu se rozsvítí na tradičním místě u expozice Beringia vánoční strom.
Brno, Jihomoravský kraj

Štědrý den v Zoo Brno

Štědrodopolední komentovaná krmení a setkání v Zoo Brno.
Brno, Jihomoravský kraj

Výtvarně technická dílna – kurz výroby stromečku

Výtvarně technická dílna o druhém adventním víkendu.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Spektra designu – nová výstava v Technickém muzeu v Brně

Retrospektivní výstava ateliéru Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně představuje průřez tvorbou studentů a pedagogů ateliéru za uplynulých 10 let.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Lodní doprava na Brněnské přehradě

Plavby po Brněnské přehradě si mohou výletníci užívat od roku 1946, kdy zde byla zahájena lodní doprava. Flotilu plavidel na přehradě tvoří 6 lodí – Lipsko, Utrecht, Dallas, Vídeň a Stuttgart, což jsou moderní dvoupalubová plavidla z let 2010 až 2012, a historická loď Brno z roku 1949.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Výlet na dvoukolkách segway na Brněnské přehradě

Vychutnejte si výlet na dvoukolkách segway u Brněnské přehrady. Pronajmout si je můžete ve stánku Turistického informačního centra města Brna, který najdete u přístaviště. Má podobu zlaté lodi.
Brno, Jihomoravský kraj

Sirka na Brněnské přehradě

Brněnská sirka je socha v podobě velké dřevěné sirky na břehu Brněnské přehrady. V její blízkosti se nachází molo na koupání, dětské hřiště a veřejný gril, nedaleko je i hlavní přístaviště lodní dopravy.
Brno, Jihomoravský kraj

Jachtařská škola Brno

Jachtařská škola na Brněnské přehradě nabízí kapitánské kurzy a zkoušky a výuku jachtingu pro začátečníky a pokročilé na otevřených ploutvových lodích Aquila a Monas.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Santon Brno

OREA Resort Santon**** Brno je situován uprostřed zeleně na břehu Brněnské přehrady. Nový moderní design pokojů představuje spojení okolní přírody s relaxací. Kromě aktivního odpočinku se můžete uvolnit v hotelovém spa s bazénem a saunovým světem. Do centra Brna dojedete pohodlně tramvají.
Brno, Jihomoravský kraj

Veřejné grillpointy u Brněnské přehrady a v Brně

Na plážích Brněnské přehrady jsou k dispozici tři veřejná místa pro grilování – v Rokli, Pod Dymou a na Kozí horce. Můžete si zde rozdělat oheň, připravit si na grilu svou specialitu nebo opéct špekáčky. Cílem je zvýšit přitažlivost této vodní nádrže.
Brno, Jihomoravský kraj

Tree House U Jezevce

Jezevčí tree house je umístěn na modřínu, více v lese, dál od civilizace. Na tomto místě můžete načerpat novou energii, kterou Vám toto krásné místo poskytne v podobě ničím nerušeného klidu.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Tree House Sojčí hnízdo – ubytování v korunách stromů

Třetí Tree house, tentokrát na douglasce tisolisté navazuje na stávající dva umístěné na buku a na modřínu. Jméno dostal kvůli svému tvaru a hojnému výskytu sojky „Sojčí hnízdo“. Svým umístěním uprostřed lesa je předurčen ke skutečnému kontaktu s přírodou, kterou můžeme vnímat všemi smysly.
Kuřim, Jihomoravský kraj