Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Lesk a bída hvězd 1. republiky
Lesk a bída hvězd 1. republiky
Historické a vojenské akce

Lesk a bída hvězd 1. republiky

A je tu další z jarních vycházek Stověžatých příběhů, kdy tentokrát se vydáme na místa úzce spojená s velmi zajímavým a ojedinělým obdobím českých dějin, od roku 1918 do roku 1938, obdobím tzv. první republiky.
Chcete si poslechnout příběhy a drby ze soukromí tehdejších českých hvězd, jako byla milenka říšského ministra propagandy Josepha Goebbelse Lída Baarová nebo známý český elegán Oldřich Nový?

Zajímá vás, jaké měla milence nejkrásnější česká herečka té doby Adina Mandlová nebo která filmová diva se poprvé svlékla na plátně? Zajímá vás, co se tehdy nosilo a kde nakupovali ti nejbohatší?

Pojďte si vše poslechnout v rámci této vycházky! Sraz: u paláce Adria na Jungmannově náměstí. Orientační délka trasy: 4 hodiny. Doporučujeme zejména pro: dospělé a seniory. Speciální cena: 170 Kč/os.

Provozovatel

Stověžaté příběhy

Dandova 2592/2
193 00 Praha 9
Tel.:
+420 606 746 377
Email:
e.furcakova@pribe...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.pribehy.info
GPS:
50,109076 14,622948
 
Region:
Praha
Město:
Praha 9
Tipy na výlet:
Praha 9 a okolí
 

Vstupné

Cena: 170 Kč

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Život herce

Divadelní inscenace, kterou napsal samotný osud.
Praha 9, Praha

Vánoční koncert – Naďa Válová & band

Naďa Válová se svou kapelou v předvánočním čase s písněmi z pera Hapka – Horáček, s deskou Černá i deskou vycházející Díky vám.
Praha 20, Praha

Macramé workshop

Relaxačně tvořivý workshop je určen pro každého, kdo se chce naučit nebo si připomenout rukodělnou tvůrčí techniku drhání neboli macramé.
Praha 20, Praha

Macramé workshop

Relaxačně tvořivý workshop je určen pro každého, kdo se chce naučit nebo si připomenout rukodělnou tvůrčí techniku drhání neboli macramé.
Praha 20, Praha

Aktivity v okolí

Stověžaté příběhy – zábavné a hravé vycházky Prahou s privátním průvodcem

Pojďte se společně s námi, v duchu našeho motta: „Pravou, levou – hravou Prahou“, vydat na nevšední vycházky po Praze plné poznání, zábavy a dobrodružství, které v sobě Stověžaté příběhy skrývají.
Praha 9, Praha

Po stopách historie naučnou stezkou

V areálu Tvrz Hummer je instalována nová naučná stezka, díky které děti získají jednoduchou a zajímavou formou potřebné informace o české historii. Na naučnou stezku navazuje i výukový materiál – pracovní list, ve kterém si děti znovu ověří nově získané vědomosti.
Praha 9, Praha

Tvrz Hummer – Hummer Centrum Horní Počernice

Tvrz Hummer je stálý přírodní zábavní park ve středověkém stylu, první svého druhu v České republice. Jezdecké souboje, šermířské duely, pyrotechnické efekty, kaskadérská show, tanečnice, klauni atd.
Praha 9, Praha

Motokáry Praga Arena

V Praze Horních Počernicích naleznete výjimečný motokárový areál Praga Arena, který je jedním z nejmodernějších kart areálů v České republice. Jen zde se stanete opravdovým závodníkem!
Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Čertousy Praha

Rodinný Hotel Čertousy se nachází v klidné části Horních Počernic u Podsychrovského rybníka a nabízí svým hostům pohodlné ubytování, krásnou restauraci a venkovní posezení na krytých terasách.
Praha 9, Praha

Restaurace Čertousy

Restaurace Čertousy je oblíbeným místem nejen pro obědy a večeře, ale také pro různá jednání, schůzky, oslavy a pracovní meetingy.
Praha 9, Praha

Zmrzlinový stánek Jana Černouška v Horních Počernicích

Budete-li mít cestu do pražských Horních Počernic, nesmíte minout zmrzlinový stánek Jana Černouška. Otevřený je denně mimo pondělí od jedné do šesti a nabízí řemeslnou zmrzlinu a sorbety, často netradičních příchutí.
Praha 9, Praha

Restaurace Sezóna

Jedinečná restaurace v Horních Počernicích, kde si zaručeně pochutnáte.
Praha 9, Praha