!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Legenda in MeMoriam - výstava
Legenda in MeMoriam
"> Legenda in MeMoriam
24.10.
23.2.
+ Přidat foto

Legenda in MeMoriam - výstava

Kdy 24. říjen 2019 14:00 - 23. únor 2020 18:00 Výstavy
Výstava Legenda in MeMoriam v pražském Museu Montanelli představuje práce dvou výjimečných umělkyň: Belle Shafir (Izrael) a Cornelie Renz (Německo). Projekt zkoumá a přibližuje nejen základní prvky v práci se vzpomínkami a jejich zpracováním, ale i celý proces traumatu, reflexe a uzdravení.
Výstava Legenda in MeMoriam představuje umění Belle Shafir (Izrael) a Cornelie Renz (Německo), jehož prostřednictvím reflektuje osobní vzpomínky obou z nich. Obě umělkyně se narodily do německé kultury a jejích historických souvislostí. Vliv německých novodobých dějin na jejich osobnosti a způsob, jakým se v jejich současném umění odrážejí vzpomínky na předané traumatické zážitky předešlé generace je proces, který řídí umělecký směr každé z nich. Projekt zkoumá a přibližuje nejen základní prvky v práci se vzpomínkami a jejich zpracováním, ale i celý proces traumatu, reflexe a uzdravování. 

 
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 11. 2019