!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Lázně ducha na zámku v Litomyšli

Lázně ducha na zámku v Litomyšli

Kdy 25. duben 2020 9:00 - 26. duben 2020 15:00 Historické a vojenské akce
Státní zámek v Litomyšli se připojuje k zahájení litomyšlských Lázní ducha. Krásné východočeské historické město plné malebných zákoutí, hudby a gurmánských zážitků totiž působí na lidského ducha podobně blahodárně, jako klasické lázně na jeho tělo.

Státní zámek v Litomyšli se připojuje k zahájení v pořadí už 9. ročníku litomyšlských Lázní ducha. Krásné východočeské historické město plné malebných zákoutí, hudby a gurmánských zážitků totiž působí na lidského ducha podobně blahodárně, jako klasické lázně na jeho tělo.

Lázeňská sezona bude slavnostně zahájena v sobotu 25. dubna 2020. Kromě mnoha akcí v rámci města jsou návštěvníci srdečně zváni i na litomyšlský renesanční zámek, památku UNESCO. Zde bude těm, kteří budou oblečeni v lázeňském kostýmu, poskytnuto v sobotu a neděli 25. a 26. 4. 2020 na základní prohlídkovou trasu dle jejich výběru vstupné zdarma.

Zámek bude po oba dny otevřen v běžné návštěvní době, tedy od 9 do 16 hodin (poslední prohlídka začíná v 15 hodin). Rezervace pro jednotlivce není nutná.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecké apartmány v Litomyšli

Zámecké apartmány v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
Apartmán Unesco Litomyšl

Apartmán Unesco Litomyšl

Litomyšl, Východní Čechy
Pension Kraus v Litomyšli

Pension Kraus v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy