Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Ladíte s námi na vlnách rozhlasové a televizní historie
Výstavy

Ladíte s námi na vlnách rozhlasové a televizní historie

Před devadesáti lety si mohli lidé poprvé naladit Český rozhlas. O třicet let později se začalo šířit i vysílání České televize. Na oslavu výročí připravilo Vysoké učení technické v Brně a Technické muzeum Brno několik akcí, které historii obou vynálezů přiblíží.
Jak vypadaly začátky rozhlasového vysílání? Jak tehdejší reportéři zaznamenávali přelomové události československých dějin a jak se potom dostávaly k prvním posluchačům? Na to a mnohé další vám odpoví výstava Ladíte s námi.

Výstava zábavnou formou přiblíží historii a vývoj mediální kultury i sdělovací techniky v průběhu 20. století. K vidění bude dobová technika, diorámata dobově zařízených pokojíčků a v neposlední řadě bude možnost poodhalit i historii a současnost České televize – Televizního studia Brno a Českého rozhlasu – studia Brno.

K výročí 90 let prvního rozhlasového vysílání na našem území a 60 let vysílání televize připravilo Vysoké učení technické v Brně a Technické muzeum v Brně sérii výstav. Ty vám díky jedinečným exponátům připomenou doby vašeho mládí, kdy jste možná častěji než u televizních obrazovek sedávali s celou rodinou u rozhlasového přijímače. Za téměř století se proměnil nejen design a velikost televizních a rozhlasových přijímačů, ale také technologie vysílání. Ohlédněte se s námi z digitální doby do analogových počátků technologie, která stále ještě hýbe světem.

Provozovatel

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 2950/105
612 00 Brno
Tel.:
+420 541 421 411
Email:
info@technicalmus...
GPS:
49,228770 16,580629
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Pohádkový advent v Technickém muzeu v Brně

Letošní první adventní neděli zve Technické muzeum v Brně rodiče či prarodiče s dětmi na Pohádkový advent.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Výtvarně technická dílna – kurz výroby stromečku

Výtvarně technická dílna o druhém adventním víkendu.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Spektra designu – nová výstava v Technickém muzeu v Brně

Retrospektivní výstava ateliéru Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně představuje průřez tvorbou studentů a pedagogů ateliéru za uplynulých 10 let.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Za volantem bez bázně a chikany

Fenomén autoklubů v českých zemích v letech 1904–1951.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Technické muzeum v Brně

Muzeum se zabývá dokumentací vývoje vědy a techniky a průmyslové výroby v širokém rozsahu téměř tří desítek oborů – počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Galerie sportu města Brna

Galerie sportu města Brna se nachází v Městských halách Vodova v Králově Poli. Formou komentovaných prohlídek a besed chce svým návštěvníkům představit historii sportu ve městě.
Brno, Jihomoravský kraj

Elektrikárium VUT Brno – herna se zaměřením na elektřinu a elektroniku

Herna ve stylu science center je také na fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií v Brně. Je zaměřená na elektřinu a elektroniku. Návštěvníci si v ní například vyzkouší, kolik elektřiny lze vyrobit šlapáním na rotopedu.
Brno, Jihomoravský kraj

Technická herna v Technickém muzeu v Brně – experimentárium pro každého

Technická herna není expozicí v obvyklém slova smyslu. Je to zařízení, které návštěvníkovi umožňuje seznamovat se zábavnou formou s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Vista v Brně

Nekuřácký hotel Vista se nachází v Brně-Medlánkách, 10 minut jízdy tramvají od centra města. Nabízí moderní pokoje a bezplatné internetové připojení i neplacené parkoviště.
Brno, Jihomoravský kraj

Rukodělná destilérka v Brně – Little Urban Distillery

Zastavte a vychutnejte si to, co život nabízí.
Brno, Jihomoravský kraj

Butcherʼs grill & pasta

Restaurace nabízí jedinečný koncept tradiční americké kuchyně a moderní gastronomie.
Brno, Jihomoravský kraj

Exotický catering

Deset let se specializujeme na libanonskou, indickou a ukrajinskou kuchyni. Máme dlouholeté a silné zázemí cestovatelské restaurace Klub cestovatelů v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj