Úvod > Kalendář akcí > Ladislav Dvořák – Křížová cesta a další díla
Ladislav Dvořák - Houpačka pro Zuzanku
"> Ladislav Dvořák - Houpačka pro Zuzanku "> Ladislav Dvořák "> Ladislav Dvořák
19.6.
31.7.
Přidat foto
Výstavy

Ladislav Dvořák – Křížová cesta a další díla

Znamení moci, rozsáhlá básnická skladba Jana Zahradníčka, inspirovala projektanta a výtvarníka Ladislava Dvořáka ke vzniku čtrnácti zastavení Křížové cesty. Právě ta jsou nyní v kostele v Janovičkách k vidění. V srpnu budou v kostele díla Petra Čady.
Na letní dny kostel opět oživí výtvarná tvorba. Znamení moci, rozsáhlá básnická skladba Jana Zahradníčka, inspirovala projektanta a výtvarníka Ladislava Dvořáka ke vzniku čtrnácti zastavení Křížové cesty. Právě ta budou v kostele k vidění, včetně skic, které v souvislosti s jejich vznikem autor vytvořil. Křížovou cestu doplní také cykly, nebo jen části cyklů obrazů: Rok na vsi, Pocta M. B. Braunovi, Pocta R. Magrittovi a Křížová cesta.
Výstavu zahájila v neděli 12. června ve 14 hodin vernisáž.

Zahradníčkovo dílo Znamení moci vykresluje komunistický režim, který uchvátil moc v Československu a dalších zemích světa. Popisuje hroucení lidské společnosti a jejích morálních hodnot i zrůdnost režimu, který obelhal lidi, připravil je o jejich lidství a odvrátil od Boha.

Cílové obrázky jsou provedené metodou vytíraný asfalt, kterou používal například romantický krajinář August Bedřich Piepenhagen.

Ladislav Dvořák, rodilý Pražan, který letos oslaví sedmdesátiny, je povoláním projektant veřejných interiérů. “Volnou výtvarnou prací, a to jak malbou, tak grafikou, se ale zabývám celý život,” říká o sobě. Do zdejšího kraje a ke kostelu v Janovičkách jej přivedly návštěvy mladší dcery, která žije nedaleko Nových Hradů. Právě díky cestám do zdejšího regionu se jeho díla nyní dostávají do kostela Zvěstování Panny Marie.

Tvorba Ladislava Dvořáka bude v kostele k vidění každou neděli vždy od 11 do 16 hodin. Výstava končí 31. července. Od 6. srpna budou v Janovičkách k vidění díla Petra Čady – Básníci ticha 2.

Ubytování a restaurace v okolí

Sodomkův statek Czap

Sodomkův statek Czap

Skuteč, Pardubický kraj
Ubytování chata Vrbatovka

Ubytování chata Vrbatovka

Vrbatův Kostelec, Pardubický kraj
Apartmány v Proseči

Apartmány v Proseči

Proseč, Pardubický kraj