Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Labyrint eka a ráj…?
Labyrint eka a ráj…?
Hudební a divadelní akce

Labyrint eka a ráj…?

Imerzivní divadelní zážitek plný dobrodružství pro všechny od 10 let. Doprovodný program k výstavě ZeMě
Jak se neztratit ve světě eka? Kde je v něm moje místo?

Objevte tajemná zákoutí Historické budovy Národního muzea v jedinečném zážitku putování labyrintem možností a slepých uliček. Móda, jídlo, voda, odpady, krajina…Ponoříme se do záplavy zpráv, dojmů, zvyků a předsudků. Přežití visí na vlásku. Najdeme v labyrintu odpověď? Existuje cesta ven? A jakou roli v tom hraje selka, holub, hrdina a uklízečka?

Tvůrci:
Helena Urban byla do projektu přizvána do hybridní role režisérky/dramaturgyně. Je performerkou a spoluautorkou komediálního uskupení Koťátko zkázy, televizní scénáristkou a spoluzakladatelkou studia tep39.
Aicha Roubíčková, Lucie Vacovská a Filip Novák jsou studenti herectví na katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Porůznu zpívají, píšou a hrají (si).
Josefína Holcová spolupracuje na projektu jako scénografka. Studuje na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU, angažuje se ve sboru Veselé chvíle a v dalších studentských projektech.

Důležité organizační informace:
Kde: Historická budova Národního muzea
Kdy: 4.12. v 18:30
Vstupné: 250,- Kč (max. kapacita 30 osob)
Délka trvání: 60 min (po skončení divadla možnost samostatné prohlídky výstavy ZeMě do 20:00)
Info: Příchod je možný od 18:10 hlavním vstupem do Historické budovy Národího muzea, prosíme odložte si nejprve na šatně – zde bude náš sraz

Upozornění: Jde o pochůzkové divadlo, návštěvníky s omezením pohybu prosíme o informaci předem, abychom pro Vás zajistili dostatečný komfort. V případě dotazů kontaktujte: barbora.hodulakova@nm.cz, M: +420 775 891 993

 

Czech Press Photo 2023 v Národním muzeu

Ve třech sálech Národního muzea navštívíte výstavu 28. ročníku prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. Představí se oceněné snímky a další vybrané fotografie, které charakterizují uplynulý dramatický rok.
Praha 1, Praha

Domy přírody ve výstavě ZeMě

Poznejte a chraňte to nejcennější z české přírody!
Praha 1, Praha

Muzeum od sklepa po půdu

Nová výstava nabízí pohled do života Národního muzea jakožto instituce, historického objektu, místa pro uchování předmětů nevyčíslitelné hodnoty i prostoru spjatého s množstvím zajímavých osobností a návštěvníka doslova provede historickou budovou od sklepa po půdu.
Praha 1, Praha

Paul Abraham – Ples v hotelu Savoy

Na scénu Státní opery se v rámci projektu Musica non grata vrátila po osmdesáti devíti letech revuálně laděná opereta Ples v hotelu Savoy – nejslavnější dílo maďarského skladatele Paula Abrahama, krále jazzové operety 30. let 20. století!
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Dějiny – nová expozice v Historické budově Národního muzea

Expozice s názvem Dějiny atraktivním způsobem zachycuje minulost českých zemí od 8. století až do první světové války. Na celkové ploše 1300 m² uvidíte na 2000 exponátů, které společně vypráví poutavý příběh naší historie.
Praha 1, Praha

Okna do pravěku – nová expozice Národního muzea

Historická budova Národního muzea zve na jednu z nejmodernějších přírodovědeckých expozic v Evropě s exponáty, které vás zavedou na dlouhou, ale velmi zajímavou cestu pravěkem od prvohor do čtvrtohor. Čeká vás na dva tisíce exponátů především z oblasti paleontologie, ale i mineralogie.
Praha 1, Praha

Zázraky evoluce – nová expozice Národního muzea

Navštivte jednu z nejmodernějších přírodovědeckých expozic v Evropě s nejznámějším exponátem Národního muzea, kostrou plejtváka myšoka, a dalšími 1 500 unikátními předměty.
Praha 1, Praha

Sousoší Géniů v Národním muzeu

Sousoší tvoří dvě nadživotní postavy okřídlených chlapeckých Géniů nesoucích v rukou svatováclavskou korunu a atributy v podobě pochodně a vavřínového věnce.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Occidental Praha Wilson v centru Prahy s úžasnými výhledy na historické památky

Hotel Occidental Praha Wilson se nachází přímo na Václavském náměstí v Praze, vedle Národního muzea a Státní opery, a nabízí ideální polohu k poznávání města.
Praha, Praha

Nebe Cocktail & Music bar na Václavském náměstí

Cocktail & Music Bar Nebe najdete v samém centru Prahy na Václavském náměstí. Dvoupatrový klub Nebe nabízí skvělé koktejly, příjemné posezení, každý den Dj, videoprojekci a v neposlední řadě i teplou kuchyni.
Praha 1, Praha

Skyfall Apartment Hotel v Praze

Užijte si luxusní ubytování přímo v centrum Prahy. Skyfall Apartment Hotel je ideláním místem k poznávání krás hlavního města.
Praha 1, Praha

Restaurace Výtopna na Václavském náměstí v Praze

Restaurace Výtopna je konečnou stanicí nejen pro všechny železniční nadšence, ale také pro milovníky dobrého jídla. Tento gastronomický unikát dokáže proměnit i obyčejné posezení u piva na netradiční zážitek.
Praha 1, Praha