Úvod > Kalendář akcí > Laboratoř ticha v Národním zemědělském muzeu
Laboratoř ticha v Národním zemědělském muzeu
"> "> ">
1.1.
31.12.
Přidat foto
Výstavy

Laboratoř ticha v Národním zemědělském muzeu

Čím pomaleji jdeme přírodou, tím větší tajemství nám odkrývá. Takové je motto Laboratoře ticha, nové expozice Národního zemědělského muzea. Jde o multidimenzionální projekt, který představuje živý les vsazený do futuristické laboratoře.

Tento multidimenzionální projekt, jehož realizátorem je Full Capacity, s.r.o., představuje živý les vsazený do futuristické laboratoře. 

Kromě živých rostlin a futuristických květníků jsou součástí instalace také interaktivní kamery, projekční plochy, mikrofony, automatizované systémy na zavlažování a klimatizaci. Projekt přímo reaguje na lidskou potřebu přítomnosti v přírodě.

Ticho léčí a přivádí nás od pouhého povrchu do hloubky věcí. Vnořte se do ticha, obklopte se tichem a otevřete se nevšednímu zážitku.

Laboratoř ticha vznikla jako projekt skupiny studentů Českého vysokého učení technického pro českou expozici na světové výstavě Expo 2015 v Miláně. Po skončení výstavy se Laboratoř přestěhovala do Národního zemědělského muzea. V roce 2019 proběhla rekonstrukce ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou, při které byl původní biotop expozice (hercynská dubohabřina) nahrazen bučinou, jedním z nejrozšířenějších biotopů českého lesa.

Laboratoř ticha najdete v prvním patře pražské budovy Národního zemědělského muzea za expozicí Myslivost.

Provozovatel

Národní zemědělské muzeum Praha

Kostelní 44
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 220 308 200
Email:
nzm.praha@nzm.cz
WWW:
www.nzm.cz
WWW:
https://www.nzm.c...
GPS:
50,097076 14,423283
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 80 Kč

Poznámka:https://www.nzm.cz/pribeh-zemedelstvi-praha/navstivte-nas/ceny-vstupneho

 

Časová náročnost

1,0 hodina