Úvod > Kalendář akcí > Laboratoř ticha v Národním zemědělském muzeu
Laboratoř ticha v Národním zemědělském muzeu
"> "> ">
1.1.
31.12.
+ Přidat foto

Laboratoř ticha v Národním zemědělském muzeu

Kdy 1. leden 2020 - 31. prosinec 2020 Výstavy
Čím pomaleji jdeme přírodou, tím větší tajemství nám odkrývá. Takové je motto Laboratoře ticha, nové expozice Národního zemědělského muzea. Jde o multidimenzionální projekt, který představuje živý les vsazený do futuristické laboratoře.
A o čem vlastně „Laboratoř ticha“ je? O esenciálním tichu v lese, o čase, který máme sami pro sebe a který nám tolik chybí.

Živý les je zde vsazený do futuristické laboratoře s automatickými zavlažovacími systémy, klimatizací, interaktivními kamerami, projekčními plochami a mikrofony. Moderní audiovizuální technologie reaguje na chování návštěvníků a v závislosti na jejich pohybu jim zprostředkuje pohledy od celkové úrovně lesního biotopu až do hlubokého detailu na úrovni rostlinných buněk.

Jakmile do tohoto lesa vstoupíte, vaše smysly začnou reagovat úplně jinak, mysl se zkoncentruje, zpozorní, vnímá to, co jí běžně uniká. Prostor disponuje nejen unikátně řešeným architektonickým členěním, ale i speciálními světly a akustickými efekty. To vše navodí atmosféru lesní ticha se vší jeho silou, magií i tajemstvím.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 1. 2020