Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Laboratoř lidského hlasu: Hlas jako zcadlo osobnosti
Společenské akce

Laboratoř lidského hlasu: Hlas jako zcadlo osobnosti

Celodenní seminář s respektovanou hlasovou pedagožkou, který má jako hlavní téma otázku: "Co se lze dozvědět o člověku poslechem jeho hlasu?" Hlavním tématem bude analýza ukázek hlasového projevu různých osobností české kulturní i politické scény a veřejného života.
Účastníci budou sledovat konkrétní osoby a naslouchat jejich hlasům a na základě osobních zkušeností, smyslových dojmů a citových dopadů objevovat a pojmenovávat, co všechno může lidský hlas o člověku vypovídat. Lektorka dodává: "Kvalita hlasu není jen hodnotou estetickou, je zrcadlem osobnosti, výpovědí o lidském organismu a psychice a jejich vzájemném vztahu. Hlasivky jsou psychicky nejovlivnitelnějším orgánem člověka – hlas vypovídá o neopakovatelnosti, originalitě a jedinečnosti."

Ivana Vostárková je hlasovou pedagožkou, mimo jiné působí na DAMU, jako terapeutka hlasem v psychoterapeutickém centru, lektoruje semináře.

Na návštěvě ve Slavíčkově ulici – komentovaná prohlídka

Ve Slavíčkově ulici v pražské Bubenči se na přelomu 19. a 20. století spontánně vytvořila malá umělecká osada. Projekty domů a ateliérů si u renomovaných architektů objednávali především známí výtvarní umělci.
Praha 6, Praha

Tajemství vil Petschků v Bubenči – komentovaná procházka

Tentokrát vás procházka pražskou vilovou kolonií Bubeneč zavede k honosným rezidencím jedné z nejbohatších rodin první republiky.
Praha 6, Praha

Královna And

Měla jsem sen. Dostala jsem všechno, co jsem chtěla. Možná to byla noční můra.
Praha, Praha

Víkendový herecký seminář v divadle Procity

Objevte tvůrčí osobnost v sobě samém a rozviňte v sobě dosud dřímající kreativitu!
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Pelléova vila v Praze 6 Bubenči

Spolek Porte otevřel v Pelléově vile novou galerii, kulturní centrum a kavárnu. V přízemí se otevřela seniorská Fresh Akademie, dále zde nechybí možnost přihlásit se do jazykových kurzů, či navštěvovat výtvarnou přípravku. Mladé páry si ve zdejší obřadní síni mohou říci své ano.
Praha 6, Praha

Koulova vlastní vila

Tato patrová vila, postavena v letech 1895 – 1896, spojuje prvky lidové architektury a vladislavské gotiky. Patřila architektovi Janu Koulovi, který vyl předním představitelem historismu v Čechách druhé poloviny 19. století.
Praha 7, Praha

Kurzy designu

Kurz pro všechny, kteří si chtějí vytvořit návrh konkrétní místnosti. Výstupem kurzu je váš návrh.
Praha 6, Praha

Harmonizační studio Osm na Praze 6

Harmonizační studio Osm vzniklo propojením několika tvůrčích žen a objevením inspirativního prostoru v Srbské 2 nedaleko metra Hradčanská. Studio nabízí dvě místnosti na terapie a poradenství, třetí místnost slouží ke cvičení jógy, meditacím, k tanci a přednáškám či seminářům.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Potrvá v Dejvicích

Kavárna Potrvá se nachází ve sklepních prostorách činžovního domu v pražských Dejvicích.
Praha 6, Praha

Japonská restaurace Mash Hana v Praze-Dejvicích

Autentická japonská rodinná restaurace se nachází v pražských Dejvicích v Badeniho ulici. Pravé japonské speciality si vychutnáte v krásném a moderním prostředí, z kterého na vás hned od vchodu dýchne pravá japonská kultura.
Praha 6, Praha

Kavárna Místo v pažských Dejvicích

V pražských Dejvicích najdete vynikající kavárnu Místo, která připravuje kávu české pražírny výběrové kávy Doubleshot. Na své si tu přijde každý, kdo má rád kvalitní kávu, domácí sladkosti a bistro styl kuchyně.
Praha 6, Praha

Automat Matuška v Dejvicích

Výčep Automat Matuška je první samostatnou restauraci populárního rodinného minipivovaru Pivovar Matuška. Svým fanouškům i nově příchozím nabízí pivní speciály a jídla v moderním interiéru.
Praha 6, Praha