Úvod > Kalendář akcí > Babí léto s živými motýly – Botanická zahrada a arboretum Mendelu v Brně
Babí léto s živými motýly – Botanická zahrada a arboretum Mendelu v Brně
"> "> "> ">
16.9.
2.10.
Přidat foto
Výstavy

Babí léto s živými motýly – Botanická zahrada a arboretum Mendelu v Brně

Tradiční výstava umožňuje návštěvníkům Botanické zahrady a arboreta Mendelu v Brně. Motýli pochází z anglického Stratfordu, odkud kukly bereme od počátku našich motýlích výstav.


Oko návštěvníka pohladí barevné kvetoucí druhy orchidejí a tilandsií, avšak největší ozdobou při prohlídce budou živé druhy poletujících tropických motýlů Morpho, Heliconius, Caligo a jiné. Ve výstavní hale správní budovy na vás čeká orchidejová expozice s vodní kaskádou, doplněna o ukázky živého hmyzu. Zúčastnit se můžete promítání dokumentárního filmu o fauně a flóře Indonésie. Akce je doplněna o prodej tropických rostlin a sukulentů.

Během výstavy se ve sklenících objeví zástupci asi 40 druhů motýlů.
 

Podmínky líhnutí

K líhnutí kukly potřebují 27-30 °C a vzdušnou vlhkost nad 75 °. V líhni to zajišťuje spodní vytápění a snímač orosení, díky kterému se automaticky spínají mlžící trysky. (Výrobky firmy Amet umožňují mimo jiné sledovat vhodnou dobu pro aplikaci chemických přípravků v českých sadech, jejichž spotřeba je tak u našeho ovoce druhá nejnižší v evropských zemích).

Motýli se obvykle líhnou 3 – 7 dnů a činí tak s oblibou zejména nad ránem, kde je zřejmě v přírodě nejvhodnější doba – nejvyšší vlhkost a nižší teplota. Motýl vyleze během několika vteřin a pak musí napumpovat hemolymfu do pomačkaných křídel. Pokud by uschnul, křídla už by nenarovnal. Určitou dobu pak ještě visí, dokud křídla nezískají potřebnou pevnost.

Provozovatel

Botanická zahrada a arboretum Mendelu

třída Generála Píky 1
602 00 Brno
Tel.:
+420 545 223 606
Email:
info.zahrada@mend...
GPS:
49,218863 16,617693
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny