!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Kutnohorské léto 2020
Festivaly

Kutnohorské léto 2020

Kdy 26. červen 2020 19:0031. srpen 2020 20:00
Letos už podvanácté probíhá celoprázdninový festival s názvem Kutnohorské léto, festival netradičních prohlídek památek a dalších zajímavostí v Kutné Hoře a okolí.
Pondělní a úterní večery jsou už tradičně věnovány večerním prohlídkám sedleckých pamětihodností. V pondělí vás kostýmovaný průvodce provede všemi unikátními místy sedlecké katedrály a ukáže vám za svitu svíček, zpěvu gregoriánského chorálu, zvuku varhan a trubky všechny její taje a zákoutí. Při úterní a nově také páteční noční prohlídce kostnice zažijete unikátní prolnutí dvou světů, kdy jeden symbolizuje „memento mori“ a druhý naopak naději na vzkříšení. Na středeční a čtvrteční večery připravilo arciděkanství Kutná Hora noční prohlídky setmělého chrámu svaté Barbory, kde vás čeká jedinečná atmosféra večera provoněného kadidlem a osvětleného svíčkami při prohlídce přízemí i vyšších pater katedrály. Ve středu se v rámci úplně nové noční prohlídky středověkého dolu vypravíte po stopách kutnohorských havířů a oblečeni v perkytle a havířské helmy se svítilnami se ponoříte do kutnohorského podzemí. Ve čtvrtek vás Vila U Varhanáře zve na místo s nejkrásnějším výhledem v Kutné Hoře, kde budou podávat degustační menu o 4 chodech s nápoji a doprovodným programem. Později večer se můžete vypravit ještě na noční putování romantickými i mystickými uličkami a zákoutími historické Kutné Hory při návštěvě produkce s názvem „Tajemné kutnohorské pověsti ožívají“. Podobný program jako v minulých letech nabízí také pátek – ti z vás, kteří mají rádi víno nebo třeba chtějí ochutnat to místní, kutnohorské, by měli navštívit podvečerní netradiční prohlídku kláštera sv. Voršily.

Kutnohorské léto nabízí i několik víkendových představení, která se ale neopakují každý prázdninový týden. V jednu červencovou a jednu srpnovou sobotu si nenechte ujít putování dějinami jednoho z nejstarších míst na Kutnohorsku při noční prohlídce románské perly – kostela sv. Jakuba v Jakubu. Navštivte také srpnové páteční večerní netradiční prohlídky Vlašského dvora aneb „Stříbrnou horečku v Kutné Hoře“. Na přelomu července a srpna se pobavte při představení „Kutnohorská havířina aneb jak zvládnout coribundus“ na nádvoří Vlašského dvora. Ochotnický spolek Tyl se inspiroval aktuální situací a vtipně reaguje příběhem o Kubovi Dařbujánovi.

A kdo by nechtěl trávit celý den v Kutné Hoře, může se vydat za její hranice – třeba na zámku Kačina to letos opravdu žije! Na každé prázdninové úterý chystá Divadélko Kůzle pohádku „Záhada zlatých medailonků“, každý prázdninový čtvrtek vás čeká Pohádkový zámek Kačina – a to buď „Pekelná pohádka“ v podání Divadýlka Mrak nebo „O pejskovi a kočičce“ Divadýlka KK. Každou třetí a čtvrtou sobotu o prázdninách můžete navštívit oživené prohlídky zámku s titulem „Kde je Rudolf?“, každou druhou sobotu pak „Noční prohlídky na Kačině aneb Mnoho povyku pro divadlo!“

Program je nabitý a kapacita jednotlivých produkcí omezena. Neváhejte proto navštívit webové stránky www.kutnohorskeleto.cz, kde se dozvíte podrobnosti k programu a případně si můžete prostřednictvím elektronického prodeje zakoupit své vstupenky již předem, před návštěvou vlastních produkcí. Stejně jako v minulých letech si je ale můžete zakoupit i ve všech informačních centrech v Kutné Hoře.

Poděkování za spolupráci a přípravu produkcí náleží Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora, Českému muzeu stříbra, Národnímu zemědělskému muzeu – zámku Kačina, Václavu Veselému – Divadlu za oponou Kutná Hora, Muzeu B, Vinným sklepům Kutná Hora s.r.o., Ochotnickému spolku Tyl Kutná Hora, a všem dalším, kteří se na zdárném průběhu festivalu podílí. Festival Kutnohorské léto 2020 se koná za podpory Středočeského kraje a Města Kutná Hora.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy