Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Kurzy animace v Muzeu Karla Zemana
Kurzy animace v Muzeu Karla Zemana
Akce pro děti

Kurzy animace v Muzeu Karla Zemana

Připravili jsme opravdovou lahůdku pro malé milovníky filmových kouzel: pravidelné kroužky animace a trikové tvorby.
Další kroužek animace startuje startuje v úterý 3. 2. 2015 v 16:00 a bude probíhat každé úterý od 16:00.

Kurz se bude otevírat, pokud se přihlásí alespoň 5 zájemců, maximální počet je 7 osob.

V rámci deseti na sebe navazujících dvouhodinových bloků – 1 x 2 hodiny týdně – mohou budoucí následovníci Karla Zemana opravdu intenzivně proniknout do tajů animovaného filmu.

V sérii workshopů vás zkušení lektoři provedou podrobně celým procesem přípravy animovaného filmu: od námětu, přes přípravu storyboardu, výrobu vlastní loutky či plošky, animaci zvolenou animační technikou, až po střih, ozvučení a dokončovací práce. Lze inspiračně vycházet ze Zemanových filmů – Cesta do pravěku, Vynález zkázy či Ukradená vzducholoď – ale po dohodě s lektorem lze i zcela popustit otěže vlastní fantazii...

Účastníci kurzu se na deset týdnů stanou scénáristy, režiséry i mistry speciálních efektů a odnesou si vlastní animovaný film. Kurz je zakončen projekcí snímků v prostorách Muzea Karla Zemana pro přátele a rodiny mladých umělců!

Doporučený věk: 9 – 15 let. Workshopy vedou zkušení lektoři, absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze i profesionální animátoři z filmových studií, členové sdružení Ultrafun. Jejich workshopy pravidelně sklízejí úspěchy v rámci Filmového festivalu animované tvorby Anifest.

Cena: 10 dvouhodinových lekcí/200 Kč – tj: 2.000 Kč za celý kurz

Rezervace a informace: info@muzeumkarlazemana.cz nebo tel.: 724 341 091.

Betlémy 2022 – kostel Panny Marie Pod řetězem

Betlém je ze dřeva a byl zhotoven ve druhé polovině 19. století. Klasická kompozice jesliček je utvořena polorozpadlou chýší se Svatou rodinou, volkem a oslíkem. K ústřednímu bodu betlému, malému Ježíškovi, se obrací každá z postav včetně ovcí v pokorném gestu.
Praha 1, Praha

Mezinárodní hudební festival České doteky hudby 2022

24. ročník festivalu České doteky hudby opět rozezní Prahu v období Vánoc. Koncerty se odehrají v nejvýznamnějších pražských kulturních památkách.
Praha 1, Praha

Betlémy 2022 – kostel sv. Josefa

Betlém je zasazen do prosté scenérie, jejímž ústředním motivem je jednoduchá chýše, v níž spočívá Svatá rodina. K ní přistupují tři králové v doprovodu s družinou z jedné strany a pastýři ze strany druhé. Každá z figur upírá svůj pohled k jesličkám jako ke středu a smyslu Vánoc.
Praha 1, Praha

Zloději na Malé Straně – hra v ulicích Prahy

Pozvánka pro 2-5 členné týmy na dobrodružnou hru v Praze. Pokud se nebojíte tmy, zapojte se do pátrání po zlodějské partě. Dostanete se do světa temných uliček, kradeného zlata, stříbra i peněz.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.
Praha 1, Praha

Zážitkové malování s Creative-U

Malujte jako profík, relaxuj tea bavte se s v krásném prostředí s příjemnými lidmi, při poháru vína a malým občerstvením v ceně. Odměnou bude obraz, který si odnesete domů. Zábava pro všechny, žádné předchozí zkušenosti s malováním nejsou třeba.
Praha 1, Praha

Artisème – galerie a obchod českého designu

Galerie a obchod českého designu Artisème najdete v přízemí barokního Velkopřevorského paláce, který patří do areálu řádu maltézských rytířů.
Praha 1, Praha

Mlýnské kolo Velkopřevorského mlýna – největší vodní kolo v Evropě

Vodní kolo Velkopřevorského mlýna v Praze je největším dochovaným mlýnským kolem v Evropě. Kolo o průměru 8 metrů je již několikátou kopií původního mlýnského kola. To současné sestavil podle dobových dokumentů na začátku 90. let František Mikyska z Benešovska. K poslední výměně došlo roku 2018.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Dům U Tří pštrosů – první pražská "kafírna"

Pod mosteckou věží na Malostranské straně Karlova mostu stojí krásný renesanční dům U Tří pštrosů, nazvaný podle domovního znamení na průčelí, kde jsou vymalování tři velcí pštrosi. Na počátku 18. století zde vznikla první pražská kavárna.
Praha 1, Praha

Hotel Pod Věží Prague a Depandance Pod Věží Praha

Hotel Pod Věží a jeho Depandance Pod Věží Praha nabízí příjemné a moderní ubytování ve dvou historických budovách v centru Prahy. Konkrétně v samém srdci Malé Strany, která je zařazena do celosvětově chráněných oblastí UNESCO. Obě budovy se tak nacházejí přímo u Karlova mostu.
Praha 1, Praha

Rodinný hotel U Semináře

Hhotelu U Semináře má jen 3 pokoje a výhled na Karlův most.
Praha 1, Praha

Orea Place Charles Bridge – samooblužný hotel v Praze

Vyberete si pokoj, vezmete si klíč, uděláte check-in a před odchodem check-out. Během celého procesu i pobytu nenarazíte na recepční. Nebudete přitom v hotelu duchů, nýbrž v hotelu u pražského Karlova mostu. Hotel patří do rodiny Orea Hotels & Resorts.
Praha 1, Praha