Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Kurz zdravého vaření na Ekofarmě Bílý mrak
Gastronomické akce

Kurz zdravého vaření na Ekofarmě Bílý mrak

Kurz zdravého vaření s paní Danielou Lamberskou, majitelkou jídelny Rosnička ve Vysokém Mýtě. Kurz je inspirován makrobiotikou, je možnost se přihlásit na 1 den (sobotu nebo neděli) nebo na oba dny. Lektorka je nejen nadšená kuchařka s mnohaletou praxí, ale i šikovná pedagožka

Kurz zdravého vaření inspirovaný makrobiotikou proběhne v nově rekonstruované budově ekofarmy Bílý mrak v Kárlovehradeckém kraji na Šachově u Borohrádku.

Sobotu 1. listopadu 2014 – od 9 do 16 hod: Práce s kváskem a zadělávání chleba, Přednáška na téma, které potraviny nám pomohou k lepšímu zdraví – inspirování makrobiotikou, Společné vaření oběda a příprava pomazánek k večeři, Společný oběd, Siesta, káva, otázky a odpovědi, RECEPTY

Neděle 2. listopadu 2014 – od 9 do 15 hod: Krátká přednáška o tom, jaké potraviny používáme k pečení, tvoření zdravých dezertů, Společné tvoření 2 pečených, 2 nepečených a 2 raw dezertů, Společný oběd, konzumace připravených pokrmů, Otázky a odpovědi u kávy, RECEPTY

Provozovatel

Ekofarma Bílý mrak

Šachov 13
517 21 Borohrádek
Tel.:
+420 603 309 592
Email:
susovi@bilymrak.cz
WWW:
www.bilymrak.cz
GPS:
50,097811 16,122842
 
 

Vstupné

Cena: 780 Kč

Poznámka:

Vstupné 780,- Kč/den nebo 1400,- Kč/oba dny. Navíc cena za ubytování - dle standardního ceníku naší farmy od 280,- do 440,- Kč/osobu/noc - děti do 2 let bez nároku na vlastní postel ZDARMA, děti do 10 let - 50% ceny.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Vánoce v Novém zámku

Nový zámek Kinských připravuje v předvánočním čase pro návštěvníky jeden krásný (předvánoční) dárek. Celá zámecká expozice se oblékne do vánoční výzdoby a návštěvníci si ji díky vstřícnosti majitele zámku, pana Františka Kinského, mohou projít sami, bez průvodce.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Za Ježíškem do Afriky

Advent v Holicích – v letošním roce si připomeneme již 175. výročí narození Dr. Emila Holuba v Holicích.
Holice, Pardubický kraj

Vánoční koncert a živý betlém v kostele sv. Mikuláše ve Vraclavi

Regionální muzeum uzavírá svou letošní činnost tradičním vánočním koncertem v kostele sv. Mikuláše na Vraclavi. 23. 12. 2022, barokní areál Vraclav, Vánoční koncert a živý betlém v Barokním areálu ve Vraclavi.
Vraclav, Pardubický kraj

Vánoce v Podorlickém skanzenu Krňovice 2022

Vánoční akce uzavírá turistickou sezónu v Podorlickém skanzenu v Krňovicích. Přijďte nasát atmosféru vánočních interiérů, ochutnat tradiční vánoční dobroty (jako je cukroví anebo kuba) a poslechnout si výklad o tom, jak slavili Vánoce naši předci.
Třebechovice pod Orebem, Královéhradecký kraj

Koupaliště Splav v Borohrádku

Splav je koupací místo na toku Tiché Orlice nedaleko města Borohrádek. Jedná se o přírodní koupaliště bez jakéhokoliv zázemí a vybavenosti. Okolní louky a lužní lesy jsou velmi vhodné pro cykloturistiku.
Borohrádek, Královéhradecký kraj

Žižkův dub v Borohrádku

Dnes již neexistující dub rostl v lesích nedaleko Borohrádku. Dub prý pamatoval dávné časy, kdy okolím projížděli husité v čele s Janem Žižkou. V místě, kde památný strom stával lze dnes dohledat pozůstatky pařezu – dub zanikl při řádění bouře Kyrill v roce 2007.
Borohrádek, Královéhradecký kraj

Písník Šromák u Borohrádku

Písník co by kamenem dohodil od Borohrádku, se nachází těsně při silnici č. 36 (jedná se vlastně ještě o ulici Zámlýní). Písník má čistou vodu, občerstvení i nudistickou pláž.
Borohrádek, Královéhradecký kraj

Empírový zámek Borohrádek

Empírový zámek, který vznikl v letech 1816 – 1820 přestavbou panského renesančního domu. Po roce 1945 byl zkonfiskován. Roku 1957 byly provedeny stavební úpravy, přízemní části byly zvýšeny o jedno patro. Nyní zámek slouží jako domov důchodců.
Borohrádek, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Ekofarma Bílý mrak v Šachově u Borohrádku

Ekofarma Bílý mrak nabízí ubytování s kapacitou až 25 lůžek v nově zrekonstruované budově starého statku. Lokalita je výborná pro cyklisty, rodiny s dětmi, party kamarádů i pracovní týmy.
Borohrádek, Královéhradecký kraj

Pražírna kávy Frolík – návštěva plná chutí a vůní

Všichni milovníci kávy, kteří chtějí proniknout do tajů její výroby a přípravy, jsou vítání v Pražírně kávy Frolík ve východočeském Borohrádku. V rodinném podniku spojeném s prodejnou, miniaturním muzeem a kavárnou vás osobně přivítá jeho majitel Petr Frolík.
Borohrádek, Královéhradecký kraj

H&H Castle Cafe – Zámecká kavárna Častolovice

Přijďte si užít krásné chvíle do zámecké kavárny v Častolovicích. Těšit se můžete na výběrovou kávu, lahodné dezerty, nadýchané vafle, signature chlebíčky, bistro speciality…
Častolovice, Královéhradecký kraj

Toniova zámecká kavárna v Kostelci nad Orlicí

V areálu zámku v Kostelci nad Orlicí je otevřená Toniova kavárna, která nabízí teplou i studenou kuchyni. Dětem je určeno dětské hřiště hned naproti terase kavárny.
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj