Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Kurz výroby dřevěných hraček
kurz výroby drevených hracek
Lidová řemesla a trhy

Kurz výroby dřevěných hraček

Na kurzu výroby dřevěných hraček se účastníci seznámí se základními vlastnostmi dřeva jako materiálu a s ručními nástroji vhodnými pro výrobu dřevěných hraček, jako jsou například pila ocaska a čepovka, ruční rámová pila, rašple, hoblíky, pilníky, dláta, elektrická bruska, vrtačka, dlabačka....

Kurz výroby dřevěných hraček (ve spolupráci se SŠ technickou na Zeleném pruhu). Na kurzu výroby dřevěných hraček se účastníci seznámí se základními vlastnostmi dřeva jako materiálu a s ručními nástroji vhodnými pro výrobu dřevěných hraček, jako jsou například pila ocaska a čepovka, ruční rámová pila, rašple, hoblíky, pilníky, dláta, elektrická bruska, vrtačka, dlabačka.

S jejich správným a bezpečným používáním se účastníci kurzu seznámí na začátku a během výroby hraček. Podle zájmu si účastníci vyrobí jednu nebo více dřevěných hraček podle vlastního návrhu, které si na konci budou moci odnést. Účastníci by po absolvování tohoto kurzu měli být sami schopni navrhnout a vyrobit jednoduchou dřevěnou hračku pro sebe nebo pro své děti.

Cena: 2800 Kč, 4-7 účastníků, místo konání: Praha 4-Zelený pruh.

Prague Volleyball Games

Prague Volleyball Games pořádá již pátý ročník PVG Winter Edition! Jedná se o nevětší mezinárodní volejbalový turnaj pro mládež pořádaný v ČR.
Praha 4, Praha

Betlémy 2022 – Kostel sv. Prokopa v Braníku

Od roku 1926 je v branickém kostele instalován vyřezávaný betlém jihotyrolské provenience, který dodala firma Insamt-Prinoth z Ortisei (Itálie).
Praha 4, Praha

Betlémy 2022 – kostel ČCE v Braníku

Perníkový betlém bude vznikat postupně v jednotlivých rodinách členů sboru. Slavnostně ho sníme při rodinných bohoslužbách (s kázáním pro děti) na Nový rok.
Praha 4, Praha

Ryby a rybičky – největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze

Největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze s dlouholetou tradicí se koná každou neděli na Pankráci od 8:30 do 11:30 v První jazykové základní škole, Horáčkova 1100, Praha 4, u metra Pankrác.
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Fitness Style Club Praha

Fitness Styl Club Praha je moderní fitness centrum o rozloze 800 m², které se nachází v nástavbě pravého křídla budovy KUTA centra s výhledem na Pražský hrad.
Praha 4, Praha

Divadlo Sklep

Divadlo Sklep je jedno z pražských divadel, které bylo založeno v roce 1971 Davidem Vávrou a Milanem Šteindlerem. V současné době sídlí v divadle Dobeška v Praze 4. Divadlo se dosud vyznačuje osobitým zpracováním divadelních her.
Praha 4, Praha

Kurzy a cvičení Taiji v Praze

Zkuste si zacvičit Taiji – objevíte nové dimenze pohybu, naučíte se zdravotní i bojové aspekty tohoto krásného umění.
Praha 4, Praha

Kostel sv. Prokopa v Braníku

Kostel byl vysvěcen v roce 1901, a to k poctě českého světce, někdejšího opata sázavského kláštera sv. Prokopa (990 – 1053). Dominanta objektu, kostelní věž při západním průčelí, vyrostla o dva roky později pod vedením zednického mistra Františka Strnada.
Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Ilf

Tříhvězdičkové ubytovací zařízení v klidné části Prahy 4, nedaleko výjezdu na dálnici D1 Praha-Brno.
Praha, Praha

Pension Helena

Rodinný pension se nachází ve vilové čtvrti v Praze 4 – Podolí.
Praha 4, Praha

Hotel Oáza na Praze 4

Hotel Oáza se nachází nedaleko centra, na Praze 4, v místní části Krč. Kromě ubytování hotel nabízí také thajské masáže a sportovní tenisové centrum.
Praha 4, Praha

Gemüse Corner Kebab

Proč se u nás z kebabu stalo jen jídlo ekonomické, nebo doping v opilosti nad ránem? Vždyť tuhle tureckou pochoutku jezdí do Berlína ochutnávat celý svět! Právě tam ji dotáhli k dokonalosti.
Praha, Praha