Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Kurz patinování a práce s mléčnými barvami
Společenské akce

Kurz patinování a práce s mléčnými barvami

Na kurzu se seznámíte s unikátními ekologickými mléčnými barvami, naučíte se s barvami pracovat a používat různé techniky.
Mléčné barvy jsou vyrobeny z mléka vhodné na dřevo, stěny a jiné povrchy. Jejich čistě přírodní složení, neomezená životnost a jednoduchá aplikace z nich dělá unikátní barvy vhodné pro každého začátečníka i profíka.

Přijďte se kreativně realizovat, něco se naučit, pobavit a zrelaxovat. Nakonec si natřete malou dekoraci (v ceně kurzu), kterou si odnesete domů. Úžasné přostředí parku Kampa na břehu Vltavy v centru Prahy určitě povzbudí naši tvořivost.

Všechny potřebné pomůcky jsou v ceně kurzu. Sebou si přineste dobrou náladu, pohodlné oblečení (ideálně pracovní na převlečení, nebo zástěru, v případě nehody se barvy dají vyprat).

Obsah kurzu:
– Základní informace o mléčných barvách
– Míchání barev
– Základní techniky
– Patinování
– Tónování dřeva ("lazura")
– Překrývání barev
– Míchání odstínů
– Finální úpravy

Kurz trvá 4 hod. s pauzou vyhrazenou na oběd. Začátek kurzu v 10 hod., konec 15 hod. 
Cena zahrnuje všechny potřebné pomůcky.

Kateřina Černá – Sny zaznamenané

První výstavou zahajovanou v roce 2023 bude výstava obrazů a textilních koláží Kateřiny Černé. Umělkyně, která v průběhu výstavy oslaví 86. narozeniny, na výtvarnou scénu vstoupila na začátku 60. let.
Praha, Praha

Josef Pleskot v Museu Kampa – Města

U příležitosti kulatého jubilea architekta Josefa Pleskota uspořádalo Museum Kampa obsáhlou výstavu. Výstava v areálu Sovových mlýnů se věnuje trojici měst, v nichž Pleskotův ateliér zanechal v uplynulých třech desetiletích výraznou stopu.
Praha, Praha

Nábřežní bojovka na Kampě

Zábavná akce pro rodiče a školní děti – o Praze hravou formou. Zlaťáky a drahokamy v průběhu celé trasy.
Praha 1, Praha

United Islands of Prague 2023

Praha se stane dějištěm oslavy kulturního dění v Česku a tradičního svátku muziky v jednom. Střelecký ostrov a přilehlé lokace ožijí hudebními objevy a Ostrovy Inspirace. United Islands of Europe proběhne v termínu 5. a 6. května na ostrovech v historickém centru Prahy.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Prohlídka Musea Kampa, možná i s odborným výkladem, vás zavede do tajů světa moderního umění. Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových, pečuje o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století, Františka Kupky a Otto Gutfreunda, a o Sbírku středoevropského moderního umění.
Praha 1, Praha

Soubor čtrnácti litinových reliéfů – kanálových poklopů na Kampě

Na pražské Kampě, v cestě podél zdi u Sovových mlýnů, je umístěn soubor čtrnácti litinových reliéfů-kanálových poklopů. Cyklus, jehož autorem je Viktor Karlík, má název Hlasy z podzemí.
Praha 1, Praha

Michnovský letohrádek alias Rybářský dům na Kampě

Malebný domeček na pražské Kampě budou znát všichni milovníci českých filmů, jako příbytek vodnické rodiny ze snímku Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. V památkově chráněné budově vzniklo kulturní a komunitní centrum, které využívají skautské oddíly a obyvatelé Prahy.
Praha 1, Praha

Sochy bronzových miminek na Kampě

Tři bronzová miminka od Davida Černého jsou umístěna na Kampě v parku vedle Musea Kampa.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Mlýny restaurant

Mlýny restaurant je místem propojení historie Sovových mlýnů, expozicí Muzea moderního umění, současného umění, architektury, designu a moderní gastronomie v interiéru restaurace a kavárny.
Praha 1, Praha

Pytloun Stará Zbrojnice Hotel Prague

Pytloun Stará Zbrojnice Hotel Prague je součástí sítě Pytloun Hotels.
Praha, Praha

Barbar Restaurant na Malé Straně

Klidné místo na Malé Straně s výbornou kuchyní, kávou, širokou nabídkou vín a příjemnou obsluhou. Barbar Restaurant to je gurmánská česká a evropská kuchyně za přiznivou cenu.
Praha 1, Praha

Bistro Kampa

Bistro sídlící v Říční ulici na pražské Kampě na břehu Vltavy nabízí předkrmy, polévky, hlavní jídla i dezerty. Ze zahrádky restaurace je navíc krásný výhled na Karlův most.
Praha 1, Praha