Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Kurz malování na hedvábí I. – začátečníci
Satek4
Lidová řemesla a trhy

Kurz malování na hedvábí I. – začátečníci

Chcete si vyzkoušet malování na hedvábí a nemáte s ním zatím žádné zkušenosti? Pak je tento kurz přesně pro vás – strávíte příjemné odpoledne kreativní činností a ještě si odnesete vlastnoruční výrobky.
Hedvábí je krásný přírodní materiál, je lehké, příjemné na dotek, většinou lesklé, v zimě hřeje a v létě chladí. Malování na hedvábí je příjemný relax a ještě můžeme svým výrobkem někomu udělat radost.

Kurz je určen pro:
ty, kteří chtějí začít malovat na hedvábí a neví, jak na to
ty, kteří si chtějí malování na hedvábí vyzkoušet a nechtějí si (zatím) kupovat všechno vybavení
dospělé nebo větší děti, cca od 10 let

S sebou na kurz si vezměte oblečení na převlečení (barvy na hedvábí nejdou vyprat) a případně předlohu obrázku, který byste si chtěli namalovat.

Z kurzu si odnesete nabarvený šáteček a namalovaný obrázek v rámečku.

Co nás na kurzu čeká:
povíme si něco o hedvábí, o barvách, pomůckách a o technikách malování
na šátečku si vyzkoušíme mačkanou a solnou techniku
ukážeme si předkreslení obrázku na hedvábí
na obrázku v rámečku si vyzkoušíme konturovou techniku
vysvětlíme si, jak zafixovat barvy
okrajově si povíme i o dalších technikách, kterým se budou věnovat další návazné kurzy

Roman Dragoun v Univerzitě Tábor

Roman Dragoun je český hudebník, klávesista, zpěvák a skladatel. Hrál, či stále hraje v rockových skupinách Progres 2, Futurum, Stromboli a T4, vydal několik sólových alb, zpíval v muzikálech a spolupracuje jako studiový hráč.
Tábor, Jihočeský kraj

Tradiční řemeslné dílny pro děti

Pečení božích milostí v Národopisném muzeu Národního muzea.
Praha 5, Praha

Komorní orchestr Pražské konzervatoře

Komorní orchestr Pražské konzervatoře na koncertech v Českém muzeu hudby pravidelně představuje významná díla českých i zahraničních skladatelů. Prostory krásné dvorany rozezní talentovaní studenti pod vedením pana dirigenta Chuheie Iwasakiho.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Minizoo Stanice přírodovědců DDM na Smíchově

Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je krásnou, klidnou oázou na Smíchově, v těsné blízkosti metra Anděl. V zahradě, která je součástí areálu, návštěvníci uvidí klokany, poníky, papoušky nebo mohou obdivovat krokodýly, varany či malé opičky v tropickém teráriu.
Praha 5, Praha

Vědecké kroužky pro děti v ZŠ

V kroužku Věda nás baví se děti hravou a zábavnou formou seznámí s taji vědních oborů (fyzika, chemie, astronomie, přírodopis), postaví si sopku, přistávací modul z balonků, kompas, srdeční soustavu, lávovou lampu apod. a vyzkouší si, jaké to je, stát se na chvíli malým vědcem.
Praha 5, Praha

Park a kaple Sacré Coeur

Kaple Sacré Coeur leží na místě bývalého konventu u kostela Pána Ježíše. V roce 1924 byla odsvěcena a dnes je to výjimečný prostor pro výjimečné události. Prostor slouží jako aukční síň, konají se zde svatby, ale také exklusivní módní přehlídky a jiné společenské akce.
Praha 5, Praha

The Little Gym Praha

The Little Gym dává dětem prostor, aby si v bezpečném a přátelském prostředí, a v rámci odborně sestaveného programu "osahaly" nejrůznější druhy pohybových aktivit a vytvořily si všestrannou pohybovou základnu.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna Gaigher

Prodáváme klasické zákusky i speciální pro diabetiky, šlehačkové, ovocné, svatební, slavnostní i dětské dorty.
Praha, Praha

Francouzská restaurace Papi Oliver na Smíchově

Papi Oliver je francouzská restaurace, provozovaná od prosince 2015 vnukem a dcerou známého francouzského kuchaře Raymonda Olivera.
Praha 5, Praha

Bockem

Tady si udělejte na snídani opravdu čas, hned z rána to totiž bude zážitek, který vám prosvítí celý den, za kterým se také jistě brzy s přáteli vrátíte. Bockem totiž servíruje nejen tříchodové večeře, ale právě i snídaně.
Praha 5, Praha

Restaurace Atelier Red & Wine

V restauraci Atelier Red & Wine si vychutnáte rychlý nebo dlouhý oběd se skleničkou vína, parádní menu na večer se zajímavou lahví vína, uvolněný víkendový rodinný oběd nebo jenom odpolední skleničku vína, ze které se stane neplnánovaný večírek v pohodové atmosféře.
Praha 5, Praha