Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Kurz fotografování po Frýdku-Místku a Beskydech
Společenské akce

Kurz fotografování po Frýdku-Místku a Beskydech

Kurzy fotografování, které pořádá Turistické informační centrum Frýdek-Místek, pokračují i v letošním roce. A učit se můžete od těch nejlepších. Do tajů fotografování zasvětí Jan Bainar, jehož fotografie se dostala až do vydání celosvětově známého časopisu National Geographic.
První kurz odstartuje v sobotu 1. června v 9.00 hodin v Malenovicích pod Lysou horou. Bude to ideální příležitost zachytit krásná zákoutí Beskyd a získat užitečné rady od zkušeného fotografa. Během kurzu se účastníci naučí ovládat své fotoaparáty, hledat kompozice, pracovat se světlem a citlivě se pohybovat v přírodě. Zároveň se naučí čerpat inspiraci z přírody a fotografovaného námětu. Nejvíce záběrů pak účastníci vyfotí v okolí velmi fotogenických Satinských vodopádů.
 
Druhý kurz zavede v sobotu 22. června pro změnu do uliček historické části Frýdku, kde se budou účastníci snažit zachytit jejich jedinečnou atmosféru. I tady se bude fotograf po dobu čtyř hodin účastníkům plně věnovat, a bude nápomocen při hledání těch nejkrásnějších záběrů a pořizování umělecky i technicky co nejkvalitnějších snímků. Navíc každý účastník, který nám zašle svou nejlepší fotografii, kterou pořídil během kurzu, může získat odměnu v podobě návštěvnické karty Beskydy Card.
 
Čtyřhodinového kurzu se mohou zúčastnit jak dospělí, tak i malí fotografové v doprovodu rodiče. Cena kurzu je 250,-Kč, přičemž je nutné se zaregistrovat předem na pobočkách Turistického informačního centra v Místku na náměstí Svobody nebo ve Frýdlantu nad Ostravicí na ulici Hlavní. Uzávěrka přihlášek je vždy 3 dny před samotným konáním akce.  
 
Termíny kurzů:
1. 6. 2019, 9.00 hodin – Beskydy objektivem, sraz u RC Rosnička v Malenovicích
22. 6. 2019, 9.00 hodin – Frýdek≈Místek objektivem, sraz na Zámeckém náměstí ve Frýdku
16. 10. 2019, 17.00 hodin – Frýdek≈Místek objektivem, sraz na Zámeckém náměstí ve Frýdku

Provozovatel

Kancelář TIC F≈M

Náměstí Svobody 6
738 01 Frýdek-Místek
Tel.:
+420 558 646 888
Email:
info@visitfm.cz
WWW:
www.visitfm.cz/ak...
GPS:
49,675397 18,341819
 
 

Vstupné

Cena: 250 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Jarní prázdniny na hale Polárka

Užijte si jarní prázdniny v Beskydech, Aquaparku Olešná a hale Polárka. Pokud vyrazíte do krásných beskydských hor, ať už na túru nebo lyžovat, co může být lepší, než se pak přijít zahřát do Aquaparku Olešná a zažít tak super aktivní prázdninový den.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Karel Lepík – výběr z tvorby 1980-2022

Umělecká výstava se soustřeďuje na to nejlepší z tvorby Karla Lepíka mezi lety 1980 až 2022. Akademický malíř docent Karel Lepík patří mezi špičky výtvarného umění kraje v oboru malby.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Netradiční prohlídka zámku aneb jak se naše panstvo bavilo o masopustu 2023

Přijďte zažít tak trochu jiné únorové odpoledne na frýdeckém zámku! Můžete se těšit na netradiční prohlídku zámku, expozici Beskydy – příroda a lidé, a naše aktuální výstavy.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Vážky ve světle knih

Přírodovědná výstava je určena nejen nadšencům a zájemcům o hmyz a zvláště vážky, ale také těm, kteří rádi čtou knihy. V rámci výstavy se dozvíte spoustu informací z říše vážek. Na výstavě se například můžete podívat na ojedinělou kolekci knih o vážkách z celého světa.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Kaplička v Hájku – zázračné místo v lesích u Frýdku-Místku

Lidé, kteří se účastnili procesí k Panně Marii Frýdecké, většinou neopominuli navštívit Hájek. Místo dostalo jméno podle bývalého arcivévodského lesa.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Galerie Věž ve Frýdku-Místku

Chcete vidět Frýdek-Místek z ptačí perspektivy? Vystoupejte na věž farního kostela Jana Křtitele ve Frýdku. Nečeká vás pouze vyhlídka na město, ale i prohlídka místní galerie a stálých expozic.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Beskydy Valašsko Card – více fantastických zážitků v Beskydech

Díky regionální návštěvnické kartě Beskydy Card můžete čerpat řadu výhod od partnerů nabízejících své služby turistům a návštěvníkům Beskyd. Je platná 12 měsíců, takže ji můžete využívat při vašich cestách po turistické oblasti Beskydy – Valašsko v každém ročním období.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Historické perly pod Beskydami – prohlídky s průvodci pro skupiny

Historické perly pod Beskydami, to jsou Nový Jičín, Příbor, Štramberk a Frýdek-Místek. Každá má svou jedinečnou unikátnost. Jakou? To zjistíte při své návštěvě. Prohlídky jsou určeny primárně pro skupiny, na objednávku.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Beskydská pivní stezka

Beskydská pivní stezka vás provede malebnou krajinou mezi kopečky a údolími tohoto pohoří. Stezka propojuje malé i velké pivovary, kde můžete poznat odlišnost barev, chutí a historie tohoto zlatavého moku.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Řemeslný pivovar Morava ve Frýdku-Místku

Řemeslný pivovar s restaurací, který vaří pivo tradičním způsobem z českých surovin, to je minipivovar Morava ve Frýdku-Místku. Ochutnáte zde nepasterizovaná originální tradiční piva i svrchně kvašené speciály. Nejpopulárnějšími jsou např. Frýdečák, Místečák, nebo svrchně kvašený ALE Lister.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Hotel Richtr Frýdek-Místek

Městský hotel, který sídlí v architektonicky zajímavé budově postavené roku 1939 jako Richtrova tiskárna. Má výhodnou polohu v centru města Frýdek-Místek. Nabízí ubytování v 16 moderně zařízených pokojích.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Irish pub & restaurant Jiný svět

Útulné, diskrétní a jedinečné prostředí, kde na vás dýchne atmosféra irského pubu a klasických anglických klubů. Naším cílem je nabídnou kulturní a klidné prostředí pro všechny.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj