Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Bowenova tlaková masáž
Bowenova tlaková masáž
Kurzy a workshopy

Bowenova tlaková masáž

Bowenova tlaková masáž – jedinečná jemná a účinná metoda, která aktivuje samoléčebné schopnosti těla. Jedná se o dynamickou techniku uvolňující svaly a pojivovou tkáň.
Bowen, neinvazní technika, je bezpečná k použití u každého od miminek až po staré lidi i ty s omezenou pohyblivostí. Nepoužívá manipulace ani těžkopádného tlaku. Jedna teorie o tom, jak tato technika funguje, je založena na jejím vztahu k čínským poledníkům a tokem čchi energie v těle. Navíc stimuluje nervové impulsy a podporuje tělo, aby se přeorientovalo a navrátilo se do svého přirozeného zdravého stavu.

Bowen uvolňuje přetažené svaly, zvyšuje zásobu krevního zásobování a lymfatického odvodňování v zasažené oblasti. S lepší cirkulací se vylepší i asimilace živin a vylučování toxinů. To vše vede k přirozenému uzdravení těla, kterému je povolen volnější pohyb, správné držení těla a zlepšení celkového pocitu dobrého zdraví.
Vylepší regenerační schopnost těla, uvolní stres, navodí pocit celistvé pohody

Výuku provádí Dr. Frank Navrátil BSc. N.D. naturopatický lékař a autor knihy „Jen pro vaše oči“ která byla přeložena do několika jazyků, „Holistická Výživa pro každého“ a kniha „Bowenova tlaková masáž.“ Přednáší kolem celého světa o přírodních, léčebných metodách, které dovolí tělu, aby se samo uzdravilo.

Teorie:
• Historie Bowen metody, co je Bowenova tlaková masáž?
• Positivní vlivy Bowenovy tlakové masáže
• Anatomické pozice (základní směry)
• Doporučené vybavení a potřeby pro maséra BTM
• Příprava klienta a stanovení analýzy pro BTM
• Bezpečnost při BTM
• Důležité body, které je nutno připomenout o BTM
• Co dodržovat po BTM
• Ukazatele pro postupy BTM
 

Provozovatel

Ájurvédské studio Shanti

Senovážné náměstí 13
370 01 České Budějovice
Tel.:
+420 606 300 333
Email:
shantistudio@emai...
Email:
frank.navratil@vo...
GPS:
48,972173 14,477184
 
 

Vstupné

Cena: 4 900 Kč

 

Časová náročnost

16,0 hodin

 
 

Historické zmrzliny a sorbety – přednáška v Českých Budějovicích

Poslední přednáška podzimního běhu Přednáškového cyklu pro veřejnost se v pondělí 5. 12. 2022 zaměří na historické zmrzliny a sorbety.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Čalounění – svědectví luxusu a pohodlí

Výstava Čalounění – svědectví luxusu a pohodlí představuje čalounění jako významnou součást vybavení aristokratických interiérů, které zároveň přináší svědectví o vybraném vkusu uživatelů i skvělých řemeslných kvalitách jeho tvůrců.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Zvuk času – Hodiny a hodinky ze sbírek Petra Hadravy a Jihočeského muzea

Výstava ze soukromé sbírky p. Petra Hadravy a ze sbírky Jihočeského muzea v Českých Budějovicích představuje hodiny a hodinky z období od 16. do 19. století. Výstava se koná pod oficiální záštitou Ministerstva kultury České republiky.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Hej Mistře v Jihočeském divadle

Jakub Jan Ryba, Adam Václav Michna z Otradovic – Oživlý příběh jihočeských Vánoc.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Jihočeské divadlo – historická budova i moderní interaktivní prohlídky

Empírová budova původně z počátku 19. století ležící u řeky Malše vedle Zlatého mostu. V jeho průčelí je busta Josefa Kajetána Tyla, který zde naposledy vystoupil na jevišti.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Areál Petrinum

Kostel Panny Marie Růžencové se nachází v srdci Českých Budějovic, Žižkova třída, unikátní je především svojí novorománskou architekturou a výzdobou v beuronském uměleckém stylu. Sousedí také s mateřincem kongregace bratří Nejsvětější Svátosti – Petrini, kteří nad celým areálem drží ochranou ruku.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Jihočeská filharmonie v Českých Budějovicích

Jihočeská filharmonie byla založena v roce 1981 s původním názvem Jihočeský státní orchestr. V současnosti má 37 členů a je jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji. Od roku 2008 je šéfdirigentem Jan Talich.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Klášter kapucínů s kostelem Sv. Anny v Českých Budě­jovicích

Klášter kapucínů byl vybudován v letech 1615 – 1621, císařovnou Annou Tyrolskou, chotí Matyáše Habsburského, která uvedla kapucíny do Českých Budějovic roku 1614. Kostel je v duchu kapucínské architektury jednoduchá jednolodní stavba s dvěma kaplemi po severní straně.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Borůvka v Českých Budějovicích

Kavárna Borůvka v Českých Budějovicích je místem, kde se lidé rádi potkávají. Můžete si zde dopřát výbornou kávu a vynikající "zdravé" domácí dorty a zákusky.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Restaurace café bar Karla IV. v centru Českých Budějovic

Za dveřmi restaurace naleznete stylové prostředí, kde útulnou a domácí atmosféru dokresluje velký otevřený krb. Ve sklepení se třpytí měděné pivní tanky, které vybízejí k ochutnání orošeného džbánku pivního moku, který známe již 170 let.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Hotel Garni České Budějovice

Hotel Garni nabízí dostupné ubytování jen pár minut od centra Budějovic. Pokoje disponují vlastní koupenou se sprchou a WC a připojením k internetu WiFi.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Restaurace Zvon České Budějovice

Restaurace Zvon v Českých Budějovicích, zařazená do sítě Pilsner Urquell Original Restaurant s tradicí a zkušeností, nabízí kvalitní českou, rakouskou a nově také farmářskou kuchyni.
České Budějovice, Jihočeský kraj