Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Kryštof Kaplan – Sochy ve Slaném
Kryštof Kaplan – Sochy ve Slaném
Výstavy

Kryštof Kaplan – Sochy ve Slaném

Od června do října bude pod kostelem sv. Gotharda (mezi nádrží U Brodu a městskými hradbami) a v atriu muzea veřejně přístupná sochařská instalace talentovaného českého výtvarníka Kryštofa Kaplana.
Je originálním mementem krušných událostí, které se ve Slaném odehrály v letech po pražské defenestraci roku 1618, jejíž 400. výročí si letos připomínáme, kdy se z královského města převážně utrakvistického, proměnilo v rekatolizované poddanské město Jaroslava Bořity z Martinic.

Výstava bude zahájena 1. června v 18 hodin jako jeden z hlavních bodů programu Slánské muzejní noci.

Kryštof Kaplan – je absolventem ateliéru sochařství pražské Akademie výtvarných umění u prof. Jindřicha Zeithammla. Autor je nositelem ocenění AVU z roku 2013 a má zkušenosti s instalacemi na historických místech jako je Praha nebo Broumov. Vystavoval také v Londýně a letos v dubnu byl hostem mezinárodního uměleckého sympozia v Šardžáve Spojených arabských emirátech. Jeho aktuální tvorba je umístěna také v Památníku ticha v Praze – Bubnech, kde spolu s dalšími autory vzdal hold obětem holocaustu. Instalace ve Slaném volně připomínají dnešní fitness nástroje i prostředky práva útrpného.

Provozovatel

Vlastivědné muzeum ve Slaném

Masarykovo nám. 159
274 01 Slaný
Tel.:
+420 312 517 990
Email:
HrabankovaB@sezna...
WWW:
muzeum.slansko.cz
GPS:
50,230000 14,080000
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Duel Commander

Rádi bychom vás pozvali na páteční FNM turnaj v MtG.
Slaný, Středočeský kraj

Pokémon liga

Rádi bychom vás pozvali na sobotní ligu DWG ve formátu standard.
Slaný, Středočeský kraj

Dragon World Gaming Multiplayer

Rádi bychom vás pozvali na páteční FNM EDH Multiplayer turnaj v MtG.
Slaný, Středočeský kraj

Volná hra

Přijďte si vyzkoušet a zahrát jakoukoliv deskovou hru nebo TCG při volném hraní.
Slaný, Středočeský kraj

S průvodcem po Slaném a okolí

Přijďte a poznejte historii a krásu části středočeského kraje – Slaný a okolí. Projděte si a vychutnejte atmosféru historického centra, prohlédněte si kostel sv. Gotharda, kostel a klášter Nejsvětější Trojice i kostel v Ovčárech.
Třebíz, Středočeský kraj

Privátní wellness v Hejtmanském dvoře ve Slaném

Nečekejte na dovolenou a užívejte si odpočinek kdykoli. Bublinky, uvolňující masáže proudů vody, finská sauna, barevná terapie, minibar ... očistěte svoji mysl pod gotickými klenbami.
Slaný, Středočeský kraj

Bývalá radnice ve Slaném

Novorenesanční slánská radnice č. p. 3 – dominanta Masarykova náměstí i celého města. Radnice stojí na místě původního domu, který v roce 1378 daroval městu císař a král Karel IV. Její věž s hodinami je vysoká 43 metrů. Je zakončená makovicí a hvězdou.
Slaný, Středočeský kraj

Ovocná stezka u Slaného

Ovocnářství má ve Slaném a jeho okolí bohatou historii a právě proto zde byla zřízena Ovocná stezka přímo uprostřed ovocných sadů. Značená stezka je dlouhá 4,5 km a vede sady meruněk, višní, třešní a především jabloní, které mají jednoznačnou převahu.
Slaný, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Továrna Slaný

Prostory restaurace se nacházejí v dispozičně členitém přízemí rohové secesní budovy z roku 1908. Tu postavil tehdejší podnikatel Stein a sloužila k účelům výroby textilního průmyslu.
Slaný, Středočeský kraj

Pivovar Továrna Slaný

Hořkou novinkou roku 2016 se pro milovníky zlatavého moku stalo dlouho očekávané zprovoznění slánského minipivovaru Továrna.
Slaný, Středočeský kraj

Pivnice Továrna Slaný

Stylová pivovarská pivnice směděnými varnami a grilbarem potěší zejména milovníky piva a specialit k nim šitým na míru.
Slaný, Středočeský kraj

Hotel Hejtmanský dvůr ve Slaném

Stylový hotel v samém srdci královského města Slaný, s výhledem na náměstí, s profesionální péčí, ale v rodinné atmosféře.
Slaný, Středočeský kraj