Úvod > Kalendář akcí > Křivoklátský expres - parním vlakem na Křivoklát

Křivoklátský expres - parním vlakem na Křivoklát

Kdy 14. prosinec 2019 9:23 - 15. prosinec 2019 11:01 Historické a vojenské akce
O adventním víkendu 14. a 15. prosince 2019 se můžete svézt parním vlakem na tradiční Křivoklátský advent.

O vánočních svátcích se údolím Berounky vydá na svou tradiční cestu Křivoklátský expres. Vlak v čele s lokomotivou Šlechtična odjede z pražského smíchovského nádraží v 9:23 hodin.

O víkendu 14. a 15. prosince 2019 se můžete svézt z Prahy na Křivoklát parním vlakem. Ten odjíždí z pražského smíchovského nádraží a pojede přes Beroun a Křivoklát až do Rakovníka a stejnou trasou odpoledne i zpět. Historický vlak, v němž nebude chybět bufetový vůz, poveze parní lokomotiva Šlechtična (475.179).

Na Křivoklátě jsou pro návštěvníky připraveny každoroční oslavy příchodu Vánoc v podobě Královského adventu. Uvítejte Přemysla Otakara II. a přijeďte se podívat na audienci do Královského sálu. Čekají na vás také ukázky řemesel, různé dobroty a možnost nakoupit vánoční dárky. Prohlídku gotických paláců na hradě Křivoklát můžete absolvovat i v zimě. V rámci ní zavítáte také do Královského sálu, který je druhým největším pozdně gotickým sálem ve střední Evropě. Druhý a třetí adventní víkend se v Královském sále koná audience českého krále Přemysla Otakara II. Po předložení jízdenky z parního vlaku získáte slevu na vstupné na prohlídku hradu.
 

Jízdné ve vlaku

V parním vlakem platí základní jednotná cena:
  • Praha-Smíchov – Rakovník 360 Kč
  • Praha-Smíchov – Křivoklát 320 Kč
  • Praha-Smíchov – Beroun 200 Kč
  • Beroun – Křivoklát 200 Kč
  • Beroun – Rakovník 240 Kč
  • Křivoklát – Rakovník 140 Kč
Snížená cena pro děti 6 až 18 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P se slevou 50 %.
 

Vstupné na Královský advent

A kolik stojí vstupné na Královský advent? Základní 80 Kč, snížené 60 Kč. Pokud si zakoupíte vstupenku na prohlídkový okruh hradu, vstupné na Královský advent neplatíte. Všichni cestující, kteří se při nákupu vstupenky na prohlídku hradu prokážou jízdenkou z parního vlaku, obdrží slevu ve výši 20 % ze vstupného. Vstupné na královskou audienci stojí 50 Kč.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 12. 2019