Úvod > Kalendář akcí > Křič Fest
Křič Fest
"> Křič Fest
20.8.
21.8.
Přidat foto
12. ročník multižánrového festivalu pro děti i dospělé v areálu obnoveného pivovaru v Chříči. Koncerty, divadla, workshopy, prohlídky muzea a pivovaru.
Z programu se můžete těšit na:
Monika Načeva a Zdivočelí koně, Harmasan, The Spermbanker, Canja Rave, Ctib, Antonie and band, Václav Havelka III...a divadla: Damúza a Loutky bez hranic.

V sobotu 20. srpna od dvou odpoledne se chráněný pivovar Chříč už po dvanácté rozezvučí hudbou a hlasy divadelníků. Komorní festival Křič Fest letos opět slibuje různorodý program: kvalitní muziku, divadla a workshopy pro děti i dospělé, dobré jídlo a vynikající řemeslné pivo.
  
Letošní hvězdou festivalu je Monika Načeva, která představí svůj aktuální projekt Zdivočelí koně. Organizátoři nicméně sází hlavně na méně známá, pečlivě vybraná uskupení, která na jiných festivalech obvykle neuslyšíte. Finsko-holandsko-česká formace The Spermbankers, která právě dokončuje svůj druhý vinyl ostrých gospelů, nebo brazilské  duo Canja Rave pohybující se na hranici pouličního šansonu, country a brazilského punku. Ty doplní například stálice české hudební alternativy Václav Havelka III nebo aktuální disco punková inkarnace veterána rožnovské punkové scény Ctiba. Šanci dostává i sedmnáctiletá debutující Antonie s kapelou, nedávno zazářivší ve Velké Sedmě Radia 1.
 
 
Hudební produkce je prošpikována loutkovým alternativním divadlem v podání Loutek bez hranic a Studia Damúza. V průběhu celého festivalového odpoledne poběží workshopy pro děti i dospělé, návštěvníci festivalu budou mít možnost vyrobit si vlastní loutku, knížku nebo šperk.
 
Ctitelé řemeslného piva se mohou těšit na místní ležáky i na svrchně kvašené speciály. Rekonstrukce barokního objektu pivovaru začala v roce 2009 a od roku 2015 se tu ve varně s dřevním otopem vyrábí kvalitní pivo. Pivovar tak nabízí pracovní uplatnění více než třem desítkám zdravotně znevýhodněných zaměstnanců této sociální firmy.
 
 
 

Provozovatel

Propolis z.s.

2
331 41 Chříč
Tel.:
+420 736 534 356
Email:
kricfest@kricfest.cz
GPS:
49,971425 13,648028
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Postřelí
 

Vstupné

Cena: 450 Kč

Snížená cena: 250 Kč

Rodinné vstupné: 1 000 Kč

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Chříč

Pivovar Chříč

Chříč, Plzeňský kraj
Obžerstvení u kostela

Obžerstvení u kostela

Hlince, Plzeňský kraj
Čechův Mlýn

Čechův Mlýn

Slabce, Středočeský kraj