Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Kreativní festival stavebnic a her
Akce pro děti

Kreativní festival stavebnic a her

Dvoudenní Kreativní festival stavebnic a her se uskuteční 25. a 26. listopadu ve 14|15 Baťově institutu ve Zlíně. Letos akci čeká opět velký prostor celého přízemního patra budovy, tentokrát v pátek a sobotu. Přehlídka téměř dvou desítek výrobců zajímavých stavebnic a her z celé České republiky.
Novinkou na Festivalu stavebnic a her budou dřevné vzdělávací hračky od českého výrobce Ježpodi. Tato rodinná firma se zaměřuje na vzdělávací pomůcky do škol a školek. Návštěvníci si tak vyzkouší různé tematické skládačky, pomůcky pro čtenářskou gramotnost, Montessori pomůcky, skládačky k Hejného metodě, komunikační hry a mnoho dalších vzdělávacích her. Dalším výrobcem, který bude na Festivalu stavebnic a her poprvé je JP Wood. Vyrábí dřevěné houpačky, senzomotorické pomůcky nebo playing boardy pro nejmenší děti. Návštěvníky s výtvarným cítěním potěší značka Maty Moves, která představí originální dřevěné deskové hry. Stavebnici dřevěných domečků a hradů přiveze společnost Domeczech. Tato malá rodinná firma vyrábí velké stavebnicové kusy, díky kterým vznikají hrady, vesnice a města a zaplní klidně celý pokojíček. Poslední novinkou jsou Dětské pomůcky, které se zaměřují na vzdělávací pomůcky, hračky a knihy pro děti a rodiče s handicapovanými dětmi.
 
Pestrá skladba stavebnic z plastů i ze dřeva
 
Zvláštní zónu budou tvořit designové stavebnice Toypex, které vynikají svým originálním spojovacím systémem, designem, barvami a nedají se běžně koupit v kamenných obchodech. Další stavebnice značky MAKURA jsou určeny pro kluky i holky. Jedinečný a originální systém skládání umožňuje stavět stavby všeho druhu. Při hře s touto stavebnicí si dítě přirozeně rozvíjí fantazii, kreativitu a logické myšlení. Vše, co tyto sady stavebnic obsahují, je vyrobeno z kvalitního bukového dřeva a ze zdravotně nezávadných materiálů. Společnost MAKURA nově vyrábí také deskové hry, které na Kreativním festivalu stavebnic a her nebudou chybět. Dalším vystavovatelem je společnost Sluban, která přiveze kostičkovou hernu. Kostičky Sluban jsou kompatibilní s kostkami LEGO® a příjemná je jejich přívětivá cena. Po delší době na Festivalu stavebnic přivítáme tradiční stavebnici Seva, kterou si jistě dnešní rodiče budou pamatovat z mateřských škol. Zajímavostí je sledovat vývoj těchto kostiček, dnes jsou k dostání velmi pestré sety ke stavění a za poslední léta tato stavebnice získala nové a zářivější barvy.
 
Festival stavebnic doplní deskové a logické hry
 
Společnost Recent Toys přiveze hlavolamy, které jsou velmi zajímavé svým nápaditým designem a barvami a také oblíbenou kuličkodráhu Hubelíno. Společnost Efko chystá novinky z deskových a společenských her. Velmi oblíbenými u dětí jsou logické hry, které na výstavu přiveze společnost Mindok. Jedná se o takzvané „smart hry“, které u dětí rozvíjí pozornost, paměť a logické myšlení. Nebudou chybět deskové hry a spousty novinek. Deskové hry přiveze také společnost Piatnik, která rodinné deskové hry vyrábí již od roku 1824. Na akci se představí také hra Pexino, jejíž autorem je David Dubčák. Tato netradiční hra v sobě skrývá více akcí a možností než klasické pexeso. Letos se mohou těšit fanoušci ježků v kleci. Do Zlína je přiveze Radek Micopulos, který se už léta zabývá výrobou těchto kvalitních kovových hlavolamů.

Vánoční čas v galerii, muzeu i knihovně

V předvánočním čase je v krajském kulturně vzdělávacím centru připraven pro malé i velké návštěvníky bohatý program. Těšit se mohou především na různorodé tvořivé dílny, koncerty i vánoční výstavku.
Zlín, Zlínský kraj

Maker Faire Zlín – přehlídka inovátorů a vynálezců

Maker Faire je světová přehlídka kreativity pro všechny tvůrce, inovátory, bastlíře, DIY nadšence a jejich příznivce. Zábavný program je plný interaktivních a vzdělávacích projektů pro celou rodinu.
Zlín, Zlínský kraj

Expozice Transmisson Karla Zlína v galerii na zámku ve Zlíně

Galerie Václava Chada představí šedesát prací zlínského rodáka žijícího ve Francii, Karla Zlína. Expozice s názvem Transmission zahrnuje malby, sochy i reliéfy a potrvá až do 17. února 2023. Nabídne také dvě komentované prohlídky v doprovodu kurátorky, a to 8. prosince a 12. ledna.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční ježíškova pošta ve Zlíně

Vánoce jsou časem plnění přání, hlavně těch dětských. Vánoční pošta v Obchodním domě s jejich plněním ochotně pomůže.
Zlín, Zlínský kraj

Cykloturistika v okolí Zlína

Cykloturistika na horském kole nabízí v okolí Zlína více možností. Můžete jet po značených cyklotrasách nebo využít turistické stezky, ale také použít neznačené cesty a chodníčky, procházející hostýnské a vizovické vrchy.
Zlín, Zlínský kraj

Baťův Obchodní dům ve Zlíně

Stavba Obchodního domu ve Zlíně byla podle návrhu dvorního baťovského architekta Františka Lydie Gahury byla předána k užívání o Vánocích 1931. V průběhu let se budova stala dominantou Zlína a vyhledávaným centrem pro nákupy obyvatel Zlína a širokého okolí.
Zlín, Zlínský kraj

21 – Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap

Správní budova číslo 21 Baťových závodů, dokončená roku 1938 dle projektu V. Karfíka, byla jednou z prvních výškových staveb v Evropě. Raritou, kterou jinde v Česku nespatříte, je výtah a zároveň kancelář šéfa firmy Baťa o rozměrech 6 x 6 m s umývadlem a klimatizací.
Zlín, Zlínský kraj

Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně s názvem "Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost" se nachází v budově 14 bývalého továrního areálu.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Miomi Foodie

Restaurace potěší příznivce hravých chutí a čerstvých, kvalitních surovina je rozšířena o nové druhy specialit. Naší múzou jsou nutričně vyvážené pokrmy pro každý den. Věříme, že "zdravé" a "chutné" jdou ruku v ruce.
Zlín, Zlínský kraj

Pálenky Martenz – unikátní malinovice

Firma Martenz ze Zlína se zabývá produkcí pálenek, a to ne ledajakých! Vybrala si snad nejtěžží „disciplínu“ v tomto oboru, a to výrobu malinovice. Unikátní destiláty si rychle získaly oblibu a slaví úspěchy doma i v zahraničí. Kromě malin zpracovává Matenz také třeště a švestky.
Zlín, Zlínský kraj

Koliba U černého medvěda ve Zlíně

Restaurace nabízí nevšední kulinářské zážitky tradičních, ale i světových specialit připravovaných na otevřeném ohništi, klasickou českou kuchyni i stylové prostředí pro slavnostní příležitosti. Především si tu užijete nezapomenutelnou atmosféru při pravidelných večerech živé hudby.
Zlín, Zlínský kraj

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Přiučte se kuchařskému umění od zkušených mistrů kuchařů, pekařů či cukrářů! Bistrotéka Valachy ve zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín není jen místem, kde se výborně najíte, posedíte u dobrých drinků nebo koupíte prvotřídní „jedlé“ produkty. Nachází se zde také pravidelná Škola vaření.
Zlín, Zlínský kraj