!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Krása divočiny a tajemná svatoprokopská jeskyně v klášteře Sázava
Krása divočiny a tajemná svatoprokopská jeskyně v klášteře Sázava
">
12.6.
13.6.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Krása divočiny a tajemná svatoprokopská jeskyně v klášteře Sázava

Kdy 12. červen 2021 10:0013. červen 2021 16:00
Jen jednou ročně, vždy u příležitosti Víkendu otevřených zahrad se v klášteře Sázava konají dobrodružné prohlídky polozarostlými, jindy uzavřenými zahradami obklopujícími klášter se zastavením a individuálním sestoupením do svatoprokopské jeskyně.

V rámci Víkendu otevřených zahrad také letos zveme zvídavé, zdatné a disciplinované zájemce na trochu dobrodružné prohlídky polozarostlými, jen jednou v roce otevřenými, zahradami obklopujícími klášter se zastavením a individuálním sestoupením do legendární svatoprokopské jeskyně - podle tradice místo, kde se před tisíci lety usadil poustevník Prokop a vyhnal odsud tisíc ďáblů. Během putování s průvodcem si budete povídat o historii a možné budoucnosti zahrad, o nejstarších dějinách místa. Je možné, že během času stráveným s naším zkušeným průvodcem najdete pro prostory, kterými budete procházet novou inspiraci a náplň jejich využití do budoucna.

Prohlídky pro max. 9 lidí jsou možné pouze po předchozí rezervaci a jejím potvrzení z naší strany. Nejsou vhodné pro děti do 8 let a osoby se sníženou pohyblivostí. Pevná obuv je nezbytností. Prohlídka s možnou diskusí a otázkami trvá cca 90 - 100 minut.

Začátky prohlídek: 10.00 * 12.00 * 14.00 * 16.00
 

Kontakty pro rezervaci

mail: sazava@npu.cz
telefon: 725 875 976

Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 6. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hostinec Za Vodou v Sázavě

Hostinec Za Vodou v Sázavě

Sázava, Střední Čechy
Hotel Sázava v městečku Sázava

Hotel Sázava v městečku Sázava

Sázava, Střední Čechy
Stromhouse – stromový domek v Posázaví

Stromhouse – stromový domek v Posázaví

Vlkančice, Střední Čechy