Úvod > Kalendář akcí > Krajem vína – Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska
Sportovní akce

Krajem vína – Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska

Předposlední výlet seriálu Krajem vína 2022! První říjnový víkend strávíme v podzimních vinicích v okolí Kyjova. Připraveny budou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší po vinařských stezkách Kyjovska. Na kole nebo pěšky budete objevovat krásy slovácké přírody a ochutáte místní speciality.
Akce Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Stačí přijít v sobotu 1. 10. 2022 mezi 9. a 11. hodinou na registrační místo v Kyjově na Masarykově náměstí před radnici a vyzvednout si u u nás ve stanu startovní balíček.

Startovní balíček můžete koupit v předprodeji na e-shopu za 180 Kč nebo pak na místě za 250 Kč. Děti do 15 let mají vstup zdarma. Předprodej končí ve čtvrtek před sobotní akcí. Balíček obsahuje degustační skleničku s nosičkou, slosovatelný startovní pas s mapou tras, bohatý program v rámci razítkovacích míst a vyznačené dvě trasy pro cyklisty a jednu pro pěší.

Pokud na akci přijedete v letošním tričku soutěžní výzvy Do práce na kole 2022, získáte slevu 20 % na nákup startovního balíčku na místě. Slevu 20 % získáte také, pokud na startu ukážete platnou jízdenku IDS JMK nebo fakturu za celoroční předplatné časopisu Cykloturistika 2022 (fakturu na jméno). Slevy se nesčítají.
 
Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší značené barevnými značkami. Na trase potkáte razítkovací místa v tradičních vinařských sklepech nebo u atraktivních turistických cílů.

Výlet zakončíme ve sklepní uličce ve Skoronicích. V cíli bude připravený doprovodný program s nabídkou místních specialit včetně čerstvého burčáku. V závěrečném losování pak můžete vyhrát některou z cen – třeba vína z regionu či dovolenou v certifikovaném zařízení Cyklisté vítáni.

Ubytování a restaurace v okolí

Slovácká galerie vín v Kyjově

Slovácká galerie vín v Kyjově

Kyjov, Jihomoravský kraj
Vinný sklípek Kyjov

Vinný sklípek Kyjov

Kyjov, Jihomoravský kraj
Vinařství Josef Dufek – víno z Moravského Slovácka

Vinařství Josef Dufek – víno z Moravského Slovácka

Svatobořice-Mistřín, Jihomoravský kraj
B\V Vinařství Milotice

B\V Vinařství Milotice

Milotice, Jihomoravský kraj