!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Kozákovské stráně - Pavla Bičíková a Miroslav Trávníček

Kozákovské stráně - Pavla Bičíková a Miroslav Trávníček

Kdy 8. únor 2020 9:00 - 29. březen 2020 16:00 Výstavy
Výstava „Kozákovské stráně“ je tvořena souborem fotografií Pavly Bičíkové a Miroslava Trávníčka - dvou fotografů a cestovatelů, kteří žijí na Kozákově.
V průběhu let na svých fotografiích zaznamenali kozákovskou krajinu v proměnách času. Na svých snímcích zachytili až „neskutečné“ výhledy z vrcholu hory do Českého ráje, do Krkonoš, do Jizerských hor atd. Výstava vznikla jako hold kopci, který jim je inspirací pro cesty do cizích krajin a zároveň domovem, kam se vždy rádi vrací. Název výstavy si autoři vypůjčili ze zlidovělé písně o Kozákovu, která se stala „hymnou“ místních obyvatel. Výstava navazuje na nedávno vydanou knihu „Kozákov - příběh hory“, kterou oba tvůrci ozdobili svými fotografiemi.

Pavla Bičíková je vášnivou fotografkou a cestovatelkou. O své zážitky z cest po celém světě i o své fotografie se dělí na cestovatelských přednáškách, které spatřily již tisíce diváků po celé České republice. Její velkou láskou je Český ráj. Téměř celý život pracovala v oblasti rozvoje cestovního ruchu a propagace Českého ráje. Dnes se věnuje převážně fotografii a přednáškové činnosti. Ve všech ročních obdobích, za svítání nebo se soumrakem, za sluníčka, za deště i v bouřce se vydává s fotoaparátem na svá zamilovaná místa a snaží se na svých snímcích zachytit genia loci známých i méně známých míst Českého ráje.

Miroslav Trávníček prožil mládí na Moravě, kde vystudoval chemickou průmyslovku. Fotografovat začal už v dětství, ale vážněji se tomuto koníčku začal věnovat až při svých horolezeckých výpravách do Tater, Karpat a na Kavkaz. Později postupně procestoval s fotoaparátem všechny evropské hory a Kanadu. Svoje fotografie vystavoval převážně při výstavách fotoklubu Safír a při celostátních soutěžích amatérských fotografů.

V současné době se věnuje mládeži ve Středisku volného času „Žlutá ponorka“ v Turnově. Ve svém volnu hraje divadlo s ochotnickým spolkem Máj v Tatobitech. Nyní, již v důchodu, žije v osadě Bačov na Kozákově, kde fotografuje nejen krásy kopce, ale celý Český ráj, který si tak zamiloval.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 2. 2020