Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Kouzelné narozeniny Světa techniky v Dolních Vítkovicích
U6
Akce pro děti

Kouzelné narozeniny Světa techniky v Dolních Vítkovicích

Velký svět techniky a Malý svět techniky U6 v Dolních Vítkovicích slaví narozeniny! Po celý víkend nebudou chybět kouzla, čáry, science show nebo vědecká laboratoř se světelnými pokusy!
Všechny malé a velké zveme na Kouzelné narozeniny Světa techniky! Fantastický program plný kouzel vás čeká po celý víkend 1. a 2. října od 10:00 do 18:00! Malý svět techniky U6 slaví rovných deset let, Velký svět techniky osm. A spolu s vámi si chceme užít všechno, co na narozeninové oslavy chystáme! Budeme moc rádi, když vás uvidíme! 

MALÝ SVĚT TECHNIKY U6 – škola čar a kouzel v Bradavicích, famfrpál s Harrym Potterem, výroba kouzelnické hůlky, hledání viteálů v expozici U6... 

VELKÝ SVĚT TECHNIKY – science show plná iluzí, kouzelnické triky v expozicích, výroba čarovného kaleidoskopu, vědecká laboratoř se světelnými pokusy

Pokud si pořídíte vstupenky do expozic Velkého světa techniky, tak vstup do U6 budete mít o 20 % levnější. A naopak. Těšíme se na všechny. 

Mikuláš ve Světě techniky

Mikuláš, čert a anděl dorazí do Velkého světa techniky! Po pekelné science show všechny hodné děti nemine mikulášská nadílka!
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Svět civilizace – nová expozice Světa Techniky

V rámci projektu „Futurova!!! – Najdi si své místo v budoucnosti“, který je realizovaný s finanční podporou statutárního města Ostrava, vznikla nová expozice Svět civilizace! Interaktivní výstava si klade za cíl přiblížit široké veřejnosti fungování životního prostředí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Česko zpívá koledy v Dolních Vítkovicích

Rozsvícení vánočního stromu v Dolních Vítkovicích a zpívání koled za doprovodu Jiřího Krhuta, Nikose Koulourise, pěveckých sborů a dalších hostů.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Tata Bojs & JFO

Na tento koncert platí i vstupenky zakoupené na odložené termíny (20. 10. 2020 a 13. 4. 2021).
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Střešní zahrada u Světa techniky v Ostravě

Svět techniky v sobě neukrývá pouze vnitřní expozice, součástí jedné z nich, Světa přírody, je také venkovní zahrada. Vznikla na obdélníkovém půdorysu střechy podél „zrcadla" čelní fasády. Autory návrhu a tvůrci kompozice jsou Ing. Arch. Josef Pleskot, zahradní architekt Ing. Zdenek Sendler a zahrad
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Malý svět techniky U6 – uzavřeno do května 2023

Malý svět techniky U6 v Dolních Vítkovicích je od 23. 10. 2022 uzavřen. Probíhá obnova expozic. U6 opět přivítá návštěvníky v průběhu května 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Areál Dolní Vítkovice – unikátní industriální památka

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cokafe Dolní Vítkovice

Areál ostravských Dolních Vítkovic skrývá kavárnu, pražírnu a cukrárnu Cokafe.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hotel Veronika Ostrava – Vítkovice

Hotel Veronika Ostrava se nachází v městské části Vítkovice, na hlavním náměstí tohoto městského obvodu, cca 2 km od centra Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Kavárna Starbucks v Ostravě

Kavárny Starbuck se staly majákem pro milovníky kávy po celém světě. Proč si vybrali právě Starbucks? Protože vědí, že zde vždy naleznou upřímné jednání, příjemnou atmosféru a fantastický šálek dokonale pražené a skvěle připravené kávy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava poskytuje nadstandardní služby od svého otevření v roce 1904. Jeho praktická poloha přímo v centru, bohatá historie a profesionální personál z něj tvoří ideální hotel pro váš pobyt.
Ostrava, Moravskoslezský kraj